کتاب پرونده ی کولینی

The Collini Case
کد کتاب : 14138
مترجم :
شابک : 978-9644487354
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 144
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 23 تیر

معرفی کتاب پرونده ی کولینی اثر فردیناند فون شیراخ

کتاب پرونده کولینی پرفروش ترین درام دادگاهی بین المللی با محوریت یک وکیل جوان آلمانی و پرونده ای مربوط به جنگ جهانی دوم است.از زمان انتشار آن در سال 2011 جزو پرفروش ترین کتاب های آلمان بوده است و در هفده کشور فروخته می شود. پرونده کولینی روند دادرسی کلاسیک را با تاریخ مدرن اروپا در داستان هیجانی قانونی به ارزش جان گریشام و اسکات تورو ترکیب می کند. فابریزیو کولینی که اخیرا بازنشسته شده است ، یک مرد آرام و بی قید و شرط است و هیچ نشانه ای مبنی بر این که توانایی صدمه زدن به کسی دارد ، نیست.با این حال او یک صنعتگر برجسته را در یکی از اختصاصی ترین هتل های برلین با سنگدلی به قتل می رساند.کاسپر لاینن وکالت کولینی را بر عهده می گیرد، وکیل مدافع تازه کار مشتاق است شغل خود را با حکم "متهم شناخته نشد" آغاز کند. زمانی که که کولینی به قتل اعتراف می کند ، اما از دادن انگیزه خود امتناع می ورزد و کمتر با کسی صحبت می کند به سرعت پیچیدگی های ماجرا مشخص می شوند .سپس لاینن به جستجوی سرنخ ها یی در ارتباط شخصی با قربانی کشف می کند و حقیقت وحشتناکی را در قلب سیستم حقوقی آلمان کشف می کند که به جنگ جهانی دوم باز می گردد. اما او حاضر است چه قدر برای افشای حقیقت فدا کاری کند؟

کتاب پرونده ی کولینی

فردیناند فون شیراخ
فردیناند فون شیراخنویسنده آلمانی متولد 1964 در مونیخ است، در سال 2009 نخستین کتاب داستان خود را با عنوان «جنایت» منتشر کرد و جایزه ادبی «کلایست» 2009 برای مورد توجه‌ترین اثر نخستین ادبیات آلمانی را از آن خود کرد. این رمان 45 هفته در صدر لیست پرفروش ترین رمان‌های نشریه اشپیگل قرار داشت و بیش از 150 هزار نسخه از آن به فروش رسید و حق انتشار آن به 25 کشور فروخته و براي اقتباس سينمايي نيز انتخاب شد.
نکوداشت های کتاب پرونده ی کولینی
“A magnificent storyteller” – Der Spiegel
"یک داستان نویس عالی" -اشپیگل

“A miracle of purpose and precision that leaves most bloated thrillers on the starting blocks.” – Financial Times
"معجزه ای از هدف و دقتی که اکثر داستان های هیجان انگیز به گرد پای آن هم نمی رسند." - Financial Times

Not just entertaining but historically significant” – Library Journal
"نه تنها سرگرم کننده است بلکه از نظر تاریخی هم جالب توجه است." -کتابخانه مجله

قسمت هایی از کتاب پرونده ی کولینی (لذت متن)
بعدها همه به یادشان می آمد، پیشخدمت های طبقه، هر دو خانم مسن در آسانسور، زن و شوهر در راهرو طبقه ی چهارم؛ گفتند، مردْ غول پیکر بود و همه از بو صحبت می کردند: بوی عرق. کولینی با آسانسور به طبقه ی چهارم رفت. دنبال شماره ی اتاق گشت، اتاق شماره ی ۴۰۰، « سوئیت براندنبورگ » ، در زد. « بله؟ » مردی که میان چهارچوب در ایستاده بود ۸۵ سال داشت، اما بسیار جوان تر از آن می نمود که کولینی انتظارش را داشت. عرق از پشت گردن کولینی سرازیر شد. « روزبه خیر، من کولینی هستم، از ‎«کوریره دلا سرا » . نامفهوم حرف می زد و از خود می پرسید که آیا مرد از او کارت شناسایی می خواهد؟ « بله، از آشنائیتون خوشحالم، بفرمائین تو. این جا برای مصاحبه از همه جا بهتره. » مرد دست اش را به طرف کولینی دراز کرد. کولینی خود را عقب کشید. نمی خواست او را لمس کند. هنوز نه. کولینی گفت: « دارم عرق می کنم. » مرد از این حرف اوقات اش تلخ شد، طنینی عجیب داشت. فکر کرد، هیچ کس چنین چیزی نمی گوید. پیرمرد با مهربانی گفت: « بله، امروز هوا واقعا شرجیه، باید منتظر بارون باشیم. » . حقیقت نداشت: اتاق ها این جا خنک بود. صدای دستگاه تهویه ی مطبوع به ندرت به گوش می رسید. به اتاق رفتند، قالی بژرنگ، چوب تیره رنگ، پنجره های بزرگ، همه چیز گران، استوار و به قاعده. کولینی از پنجره توانست دروازه ی براندنبورگ را ببیند، به نظرش دروازه بسیار نزدیک به او بود.