کتاب پیکار با سرنوشت

Life and Fate

مشخصات کتاب پیکار با سرنوشت
مترجم :
شابک : 978-9644487644
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 824
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1980
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

منتقدین از این کتاب بعنوان جنگ و صلح قرن بیستم نام برده اند.

معرفی کتاب پیکار با سرنوشت اثر واسیلی گروسمان

«پیکار با سرنوشت» برای اولین بار در سال ۱۹۵۹ منتشر شد اما در روسیه اجازه انتشار و عرضه پیدا نکرد. این کتاب ضداستالینی در سال ۱۹۸۰ به انگلیسی ترجمه و منتشر شد. این رمان باعث شد کمونیست ها نویسنده اش را تحت فشار بگذارند.
وقایع این کتاب عرصه های بسیار متفاوتی را دربرمی گیرد. چهره های مرکزی آن دو خواهرند به نام یوگنیا و لیودمیلا نیکلابونا شاپوشنی کوا. سرنوشت ها و تلخکامی های آن ها شباهتی با هم ندارد. در اطراف این دو خواهر سرنوشت های دردآلود گروه های مختلف مردم شوروی توصیف می شود که همه با شیدایی به نظام شوروی، یا دست کم به میهن خود عشق می ورزند.
کریمف شوهر یوگنیا، که کمونیستی درست پیمان و دانشمند است و کوچکترین سایه تردید را بر حقانیت سوسیالیسم شوروی روا نمی دارد، ناگهان خود را در زندان امنیت می یابد و آنجا به اسرار دادرسی های مسکو پی می برد. او که از بنیانگذاران حزب بود و به رسوخ ایمان و جلای وجدان جزئی خود می بالید، با روش های شیطانی بازپرسی های امنیتی، زیر توفان سیلی و توهین و شکنجه خرد می شود و به صورت کهنه پاره ای آلوده و مچاله شده در می آید.

کتاب پیکار با سرنوشت

واسیلی گروسمان
واسیلی گروسمان در سال ۱۹۰۵ در اوکراین و در خانوده‌ای یهودی متولد شد. او در کی‌یف و سپس در مسکو درس خواند و در رشتهٔ شیمی از دانشگاه مسکو فارغ‌التحصیل شد. وی در زمان جنگ جهانی دوم به عنوان خبرنگار جنگی در جبهه‌ها حضور داشت. نخستین بار داستانی از وی توسط ماکسیم گورگی مورد توجه قرار گرفت. گروسمان بعد از آن داستانهای کوتاه بسیاری نوشت و آنهارا به صورت چند مجموعه منتشر کرد و نیز جلد اول و دوم داستانی به نام ستپان کالچوگین را به پایان رسانید. اما جلد سوم آن ناتمام ماند. او در هم...
نکوداشت های کتاب پیکار با سرنوشت
1 on Antony Beevor's "Five Best of World War II Fiction" list —The Wall Street Journal, 11/21/09
اولین کتاب در لیست (پنج داستان برتر جنگ جهانی دوم)
Antony Beevor

One of the greatest works of literature to come out of Russia during the 20th century, Life and Fate could be looked at as the closest thing the Second World War had to a War and Peace. An absolute sprawling and haunting masterpiece that should be on every list
یکی از بزرگترین آثار ادبیاتی که در قرن بیستم از روسیه بیرون آمد، از جنگ جهانی دوم تا به حال، زندگی و سرنوشت را می توان بعنوان نزدیکترین چیزی که به جنگ و صلح وجود داشته نگاه کرد. یک شاهکار بزرگ و فراموش نشدنی که در هر لیستی باید قرار بگیرد.
Flavorwire

Vasily Grossman is the Tolstoy of the USSR
واسیلی گروسمان، تولستوی اتحادیه جماهیر شوروی است.
Martim amis

قسمت هایی از کتاب پیکار با سرنوشت (لذت متن)
و بزرگترین تراژدی عصر ما این است که ما به وجدان خود گوش نمی دهیم. ما آنچه را که فکر می کنیم نمی گوییم. ما یک چیز را احساس می کنیم و دیگری را انجام می دهیم.

هیچ چیزی سخت تر از خداحافظی کردن با خانه ای که در آن رنج کشیده ای، وجود ندارد.