کتاب پیکار با سرنوشت

Life and Fate
کد کتاب : 14225
مترجم :
شابک : 978-9644487644
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 824
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1980
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 25 مرداد

منتقدین از این کتاب بعنوان جنگ و صلح قرن بیستم نام برده اند.

معرفی کتاب پیکار با سرنوشت اثر واسیلی گروسمان

پیکار با سرنوشت یک داستان حماسی کشوری است که به وسیله سرنوشت یک خانواده ، شاپوشنیکوف ها گفته می شود. به دلیل نبرد استالینگراد ، شخصیت های واسیلی گروسمان باید سرنوشت خود را در جهانی که از استبداد ایدئولوژیک و جنگ جدا شده ، بسازند. در سال 1960 تکمیل و سپس توسط KGB مصادره شد ، این پانوراما گسترده از جامعه اتحاد جماهیر شوروی هنوز منتشر نشده بود تا اینکه در سال 1980 قاچاق به غرب ، جایی که به عنوان یک شاهکار مورد استقبال قرار گرفت رفت.

اعضای این خانواده اعضای شاپوشنیکوف هستند - لیودمیلا ، مادری که با غم و اندوه برای پسر مرده خود نابود شده است. ویکتور ، شوهر دانشمند خود که قربانی می شود. و یوژنیا ، مجبور شد بین عشق او به فرمانده شجاع نوکیکو و وظیفه خود در قبال شوهر سابق خود ، انتخاب کند. پیکار با سرنوشت یکی از رمان های بزرگ روسی قرن بیستم است و غنی ترین و واضح ترین گزارشی که در مورد جنگ جهانی دوم برای اتحاد جماهیر شوروی می توان داشت ، است.

کتاب پیکار با سرنوشت

واسیلی گروسمان
واسیلی گروسمان در سال ۱۹۰۵ در اوکراین و در خانوده‌ای یهودی متولد شد. او در کی‌یف و سپس در مسکو درس خواند و در رشتهٔ شیمی از دانشگاه مسکو فارغ‌التحصیل شد. وی در زمان جنگ جهانی دوم به عنوان خبرنگار جنگی در جبهه‌ها حضور داشت. نخستین بار داستانی از وی توسط ماکسیم گورگی مورد توجه قرار گرفت. گروسمان بعد از آن داستانهای کوتاه بسیاری نوشت و آنهارا به صورت چند مجموعه منتشر کرد و نیز جلد اول و دوم داستانی به نام ستپان کالچوگین را به پایان رسانید. اما جلد سوم آن ناتمام ماند. او در هم...
نکوداشت های کتاب پیکار با سرنوشت
1 on Antony Beevor's "Five Best of World War II Fiction" list —The Wall Street Journal, 11/21/09
اولین کتاب در لیست (پنج داستان برتر جنگ جهانی دوم)
Antony Beevor

One of the greatest works of literature to come out of Russia during the 20th century, Life and Fate could be looked at as the closest thing the Second World War had to a War and Peace. An absolute sprawling and haunting masterpiece that should be on every list
یکی از بزرگترین آثار ادبیاتی که در قرن بیستم از روسیه بیرون آمد، از جنگ جهانی دوم تا به حال، زندگی و سرنوشت را می توان بعنوان نزدیکترین چیزی که به جنگ و صلح وجود داشته نگاه کرد. یک شاهکار بزرگ و فراموش نشدنی که در هر لیستی باید قرار بگیرد.
Flavorwire

قسمت هایی از کتاب پیکار با سرنوشت (لذت متن)
و بزرگترین تراژدی عصر ما این است که ما به وجدان خود گوش نمی دهیم. ما آنچه را که فکر می کنیم نمی گوییم. ما یک چیز را احساس می کنیم و دیگری را انجام می دهیم.

هیچ چیزی سخت تر از خداحافظی کردن با خانه ای که در آن رنج کشیده ای، وجود ندارد.

"من سعی کرده ام زندگی خود را با حقیقت این جنگ بزرگ زندگی کنم: مهربانی بشریت ما را تعریف می کند، نه ایدئولوژی ها"