کتاب صاحب شناسنامه

Certificate holder
تاملی در شعر و اندیشه ی فروغ فرخ زاد
کد کتاب : 14262
شابک : 978-6003764408
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 414
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 17 آذر

معرفی کتاب صاحب شناسنامه اثر محمد قراگوزلو

فروغ از جنس فاوست گوته – آن جلوه گاه پرصلابت معنوی مدرن – نبود که با جایگزینی روابط زندگی نو به هدف خود در متن فاجعه ی تراژیک ارتقا یابد. هم چنین دشوار می توان او را به جهانی راه داد که مارکس در عبور از مناسبات متعفن مدرنیسم بورژوایی آفرید. هر آن چه سخت است و استوار دود می شود و به هوا می رود.
با این حال “ایمان بیاوریم” شاعر را سه گام به جان درخشان این جهان نزدیک می کند. آن جا که تقدس و آرمان رهایی انسان زمینی می شود. فروغ با وجود همه ی های و هوی و هیاهویی که علیه بورژوازی راه می انداخت از چنان صلابتی برای عبور بی تردید از مزایای آن برخوردار نبود. هم زمان پا در زمین چمن آفریقایی خانه ی دروس گلستان داشت و سر در سودای آتشبازی میدان توپخانه! لاجرم تلاش برای بازی در هر دو زمین او را به رقصی ناموزون وا می داشت که به تلوتلوی مستان مانسته بود!

کتاب صاحب شناسنامه

محمد قراگوزلو
دكتر محمد قراگوزلو در هفتم خرداد ماه 1338 در تهران متولد شد. تحصيلات متوسطه را در تهران به پايان رساند. مدتى سردبير هفته نامه‌ى داخلى كانون پرورش فكرى كودكان بود. در سال 1354 دو كتاب مصور براى خردسالان با عنوان مار هفت سر و دريا كجاست توسط كانون منتشر كرد. ايشان از خرداد 1358 تحصيلات خود را به صورت نيمه حضورى در كالج عالى اسكياى سالزبورگ (رشته M.B.B.S) ادامه داد و ضمن استمرار مطالعه و تحقيق در عرصه‌ى فرهنگ و علوم سياسى به همكارى افتخارى با مطبوعات و مجلات معتبر پرداخت. نتيجه‌ى ...