کتاب دیدار و گپ و گفتی با فروغ فرخ زاد

Meet and chat with Forough

مشخصات کتاب دیدار و گپ و گفتی با فروغ فرخ زاد
شابک : 978-6007261262
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 232
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

معرفی کتاب دیدار و گپ و گفتی با فروغ فرخ زاد اثر رضا کاظمی

در ارتباط با فروغ، کتاب "دیدار و گپ و گفتی با فروغ فرخ زاد" کتاب دوست داشتنی و بسیار لطیفی است؛ با نگاهی تازه و متفاوت. کتاب "دیدار و گپ و گفتی با فروغ فرخ زاد" در زمینه فروغ شناسی کاری بدیع و نو، و بسیار لطیف است؛ که شاعر بزرگ ایرانی فروغ فرخ راد را از زاویه ای دیگر می نمایاند. این کتاب بسیار ساده و صمیمی به تفسیر و تحلیل زندگی -که خود، شعری است تمام - پرداخته؛ یعنی تفسیر و تحلیل فلسفه و کلام که آن کار هر کسی نمی تواند باشد مگر کسی که خود اهل شعر و فلسفه باشد، که رضا کاظمی از این گروه است.

این کتاب به شکلی متفاوت و به گونه ای لطیف و صمیمانه در رابطه با فروغ فرخزاد، یکی از شعرای به نام ایرانی، نگارش شده است. کاظمی از دیدگاهی فلسفی به تحلیل و تفسیر کلام فروغ می پردازد و او را از زاویه ای نو به مخاطب می نمایاند.

کتاب دیدار و گپ و گفتی با فروغ فرخ زاد

دسته بندی های کتاب دیدار و گپ و گفتی با فروغ فرخ زاد
قسمت هایی از کتاب دیدار و گپ و گفتی با فروغ فرخ زاد (لذت متن)
صدا کن مرا! و بگو آن بالا، بالای ابرها، آیا خدا را دیدی؟ چه گونه بود او؟ با چه لحنی حرف می زد؟ آیا همان خدای کودکی هامان است که برای مان عیدی، نقل و پولکی، و اسکناس تا نخورده می فرستاد؟ همان که «مثل هیچ کس نیست؟ و مثل آن کسی ست که باید باشد؟ و قدش از درخت های خانه ی معمار هم بلندتر است؟ و صورتش، از صورت امام زمان هم روشن تر، و از برادر سید جواد هم که رفته است و رخت پاسبانی پوشیده است، نمی ترسد؟ و آیا می تواند تمام حرف های سخت کلاس سوم را با چشم های بسته بخواند؟ و می تواند هزار را، بی آن که کم بیاورد از روی بیست میلیون بردارد؟ آیا او کسی است که در دلش با ماست، در نفسش با ماست، در صدایش با ماست؟ کسی که آمدنش را، نمی شود گرفت، دستبند زد و به زندان انداخت؟…»