کتاب زمستان سخت

The great winter

مشخصات کتاب زمستان سخت
مترجم :
شابک : 978-9644487743
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 588
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1973
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 23 فروردین

معرفی کتاب زمستان سخت اثر اسماعیل کاداره

رمان «زمستان سخت» یکی از با اهمیت ترین آثار اسماعیل کاداره است. او به شیوۀ همیشگی خود با حفظ دورنمایۀ اصلی، مسائل گوناگونی را مطرح می کند که گرچه در بادی امر چندان ربطی به داستان ندارند، مانند جوی های منشعب از سرچشمه های مختلف، سرانجام به هم می پیوندند و نهری سیال و جوشان پدید می آورند. از همین روست که رمان های کاداره را «رمان سنفونیک» می نامند. منتقدان به «زمستان سخت»، «جنگ و صلح» زمان ما لقب داده اند.
نویسنده در سال 1973 «زمستان سخت» را منتشر کرد و در آن به توصیف درونی جدایی بین کشورش و مسکو در 1961 پرداخت. چند سال بعد دوباره این موضوع را دستمایه ی نوشتن کتاب «غروب خدایان استپ» قرار داد. در این رمان، راوی دانشجویی است که در زمان بروز حوادث در مسکو سرگرم تحصیل است و همچون برادری به نویسنده شباهت دارد.

کتاب زمستان سخت

اسماعیل کاداره
اسماعیل کاداره، زاده ی 28 ژانویه ی 1936، نمایش نامه نویس، مقاله نویس، شاعر و رمان نویس آلبانیایی است.او تحصیلات ابتدایی را در شهر جیروکاستر گذراند و در دانشکده ی تاریخ و زبان شناسی دانشگاه تیرانا، به تحصیل در رشته ی زبان و ادبیات پرداخت. کاداره سپس به روسیه رفت و همزمان با خواندن ادبیات در مسکو، مجموعه اشعارش را به روسی منتشر کرد و اولین رمانش را نیز در همین زمان نوشت.کاداره در سال 1990 به خاطر صحبت علیه حکومت، پناهندگی سیاسی از کشور فرانسه دریافت کرد. در خلال دهه های 1990 و 2000، بارها از کا...