کتاب کتابخانه بابل

Collected fictions
هزارتوی بورخس 6

مشخصات کتاب کتابخانه بابل
مترجم :
شابک : 978-6002530660
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 140
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1999
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 2 بهمن

معرفی کتابخانه بابل اثر خورخه لوئیس بورخس

مجموعه ای از داستان های کوتاه بی نظیر خورخه لوئیس بورخس است به ترجمه مانی صالحی علامه و چاپ انتشارات کتاب پارسه. داستان هایی که در کتاب حاضر گردآوری شده اند حکایتی خیالی هستند و روایاتی جذاب و خواندنی از نویسنده ای که بیشتر شهرتش را مدیون داستان های کوتاه ناب و شگفت انگیز خود است؛ او بدون طول و تفسیرهای بیهوده، به کارگیری لغاتی غیر ضروری و جزئیاتی بی کاربرد، لغات را به بهترین وجه ممکن به کار می گیرد و زیباترین جملات را برای نمایان ساختن تصاویر ذهنی اش شکل می دهد.

کتاب کتابخانه بابل

خورخه لوئیس بورخس
خورخه لوئیس بورخس ، نویسنده، شاعر و ادیب معاصر آرژانتینی. وی از برجسته ترین نویسندگان آمریکای لاتین است..او یکی از چهره های اصلی ادبیات اسپانیایی و جهانی است. کتابهای مشهور او که در دهه 1940 منتشر شد ، مجموعه ای از داستانهای کوتاه هستند که با مضامین مشترک از جمله رویاها ، هزارتوها ، فلسفه ، کتابخانه ها ، آیینه ها ، نویسندگان داستانی و اساطیر بهم پیوسته اند. آثار بورخس به ادبیات فلسفی و ژانر فانتزی کمک کرده است و از سوی برخی منتقدین بعنوان آغاز جنبش رئالیستی جادویی در ادبیات آمریکای لاتین قرن ...
قسمت هایی از کتابخانه بابل (لذت متن)
در آن شب آرام، هیچ کس پیاده شدنش را از قایق ندید، هیچ کس کرجی خیزرانی را که در آن گل و لای مقدس فرو می رفت، ندید؛ اما هنوز چند روز نگذشته، کسی نبود که نداند آن مرد کم حرف، از جنوب به آن جا آمده و زادگاهش یکی از روستاهای بی شمار بالادست رودخانه در طرف صعب العبور و ناهموار کوه است؛ جایی که زبان «زند» هنوز با زبان یونانی درنیامیخته و تباه نشده؛ جایی که جذام نادر است. اما در واقع، مرد سپیدمو آن گل و لای را بوسیده و از شیب تندساحل به بالا خزیده بود (بی این که نی های نوک تیزی را که گوشت تنش را می درید، کنار بزند، و حتی شاید بدون آن که حس شان کند) و بی حال و خونین، خودش را تا محوطه ای مدور کشاند که با سردری از پیکره سنگی یک اسب یا ببر آراسته بود؛ این پیکره روزگاری به رنگ آتش، و اکنون به رنگ خاکستر بود.