کتاب اعترافات یک جاسوس

Code Name Verity
کد کتاب : 14343
مترجم :
شابک : 978-6229532300
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 350
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 2 تیر

برنده جایزه ادگار سال 2013 برای کتاب بزرگسالان

معرفی کتاب اعترافات یک جاسوس اثر الیزابت وین

کتاب "اعترافات یک جاسوس" نوشته "الیزابت وین" آمریکایی است که داستان یک جاسوسی را روایت میکند.

در یازدهم اکتبر 1943 یک هواپیمای جاسوسی انگلیسی،در فرانسه که توسط آلمان ها اشغال شده بود،سقوط میکند.خلبان و مسافر این هواپیما دوستانی صمیمی هستند اما تنها یکی از آنها شانس زنده ماندن دارد.مدی نام خلبانی است که زیر نظر سرویس جاسوسی انگلستان فعالیت میکند و وریتی جاسوسی است که ماموریتش جاسوسی از کشور فرانسه است.

وریتی که ترجیح میدهد ماموریتش را ادامه دهد،توسط گشتاپو دستگیر میشود و او دو انتخاب بیشتر ندارد.یا برملا کردن ماموریتش یا مجازات!

اما برای یک مامور مخفی اسیر شده در قلمرو دشمن مجازاتی جز چوبه دار در نظر نخواهند گرفت و او با کابوسی جدید باید دست و پنجه نرم کند.

اما بازجویان نازی به او فرصت انتخاب میدهند که در ازای فاش کردن ماموریت،به او شانس زنده ماندن بدهند.وریتی شروع به نوشتن اعتراف نامه میکند که در این اعتراف نامه سعی بر فاش نکردن ماموریتش دارد و به همین دلیل از گذشته اش مینوسید.چگونه با مدی خلبان آشنا میشود و چرا جنازه اش را در هواپیمای سقوط کرده رها کرد.شرایط بسیار سخت است چرا که او باید در هر تکه از نوشته هایش برای زنده ماند تلاش کند و طوری بنویسد که زنده بماند.اما آیا دادن این اطلاعات برای زنده ماندش کافی است؟

الیزابت وین با متنی زیبا می نویسد که در آن نشان می دهد دوستان واقعی تا چه اندازه برای نجات یکدیگر فداکاری میکنند.

کتاب اعترافات یک جاسوس

الیزابت وین
الیزابت ای. وین (زاده 2 اکتبر 1964) یک نویسنده آمریکایی است که به دلیل داستان های تاریخی بزرگسالان مشهور شده است.وی تابعیت آمریکا و انگلیس را در اختیار دارد.پنج کتاب اول وین نسخه ای از داستان های شاه آرتور را بازگو می کند که این روایت را به پادشاهی آکسوم در اتیوپی قرن ششم منسوب می شود.رمان او در سال 2012 با نام Code Name Verity یک تریلر جنگ جهانی دوم است که بر دوستی دو زن جوان انگلیسی، یک خلبان حمل و نقل و یک جاسوس تمرکز دارد. داستان های کوتاه وین در مجموعه های ویرایش شده توسط الن داتلو، تری ...
قسمت هایی از کتاب اعترافات یک جاسوس (لذت متن)
دیگر احساساتم را از هم تشخیص نمی دهم. چیزی به اسم شادی یا غم خالص وجود ندارد. وحشت و آسودگی خیال و ترس و قدرشناسی همه اش با هم قاطی شده. جولی زنده است، هنوز در ارمه است، هنوز سالم است، با روحیه جنگنده همیشگی اش. تک تک موهای باشکوهش هنوز تمیز و مرتب دو سانتیمر بالای یقه اش جمع شده اند، هنوز هم توانسته ناخن هایش را قشنگ نگه دارد. ولی زندانی است. تقریبا همان موقع که به این جا رسیده او را گرفته اند. موقع رد شدن از خیابان، اشتباهی به سمت راست نگاه کرده؛ کاری که از جولی بعید نیست. آه، نمی دانم بخندم یا گریه کنم. دیگر از دائم گریه کردن خسته شده ام، ولی غمگین تر از آنم که بخندم. اولین باری که بازجویی اش کردند، اگر برگه شناسایی درست دستش بود، ممکن بود ولش کنند. بدون برگه شناسایی هیچ شانسی نداشت.