کتاب سیاست ارسطو

Politics
کد کتاب : 14411
مترجم :
شابک : 978-9644453113
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 482
سال انتشار شمسی : 1390
سال انتشار میلادی : 350
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب سیاست ارسطو اثر ارسطو

این کتاب را می توان در شش بخش شامل هشت کتاب در نظر گرفت. بخش اول شامل کتاب اول درباره خانواده بخش دوم شامل کتاب دوم درباره نظرات افلاطون و نقد حکومت های اسپارت و کرت و کارتاژ بخش سوم شامل کتاب سوم درباره قانون اساسی بخش چهارم شامل کتاب های چهارم و پنجم درباره دموکراسی جمهوری و علل انقلاب ها در حکومت ها بخش پنجم شامل کتاب ششم درباره روش تشکیل دموکراسی ها و پایداری آنها بخش ششم شامل کتاب های هفتم و هشتم درباره حکومت کمال مطلوب است.
در پیش گفتار کتاب سیاست اشاره به ناپیوستگی مطالب آن شده است. حمید عنایت این کتاب را مانند کتاب مثنوی معنوی مولانا دانسته چون ارسطو کتاب سیاست را از گفتارهای گوناگونی فراهم کرده و به نظر مترجم قصد او گردآوردن آنها در یک مجموعه نبوده است.
حمید عنایت در پیش گفتار کتاب سیاست اهمیت آن را در دو مورد می داند: یکی آن که روح فلسفه پیشرو زمان ارسطو را منعکس می کند و دیگر آن که سرچشمه اصلی اندیشه هایی است که تا پایان قرون وسطی بر فلسفه سیاسی غرب اثر گذاشت.

کتاب سیاست ارسطو

ارسطو
ارسطو، زاده ی 384 و درگذشته ی 322 قبل از میلاد مسیح، از بزرگترین فیلسوفان یونان باستان بود.ارسطو در خانواده ای ثروتمند از اهالی استاگیرا، شهری در شمال یونان، به دنیا آمد. او در 17 سالگی به آکادمی افلاطون در آتن فرستاده شد و 20 سال در آن جا درس خواند و تدریس کرد. ارسطو پس از مرگ افلاطون در سال 347، ناکام از در اختیار گرفتن مدیریت آکادمی، به اسوس در آسیای کوچک رفت و با پایتیاس، خواهرزاده ی فرمانروای وقت، ازدواج کرد. او در سال 343 به دعوت فیلیپ مقدونی، آموزش اسکندر مقدونی را بر عهده گرفت پس از ب...