کتاب قصه قصه ها

Tales of Tales
کهن ترین روایت از ماجرای شمس و مولانا

مشخصات کتاب قصه قصه ها
شابک : 978-9644310720
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 308
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 24 فروردین

معرفی کتاب قصه قصه ها اثر محمد علی موحد

در این کتاب از شمس میخوانیم وقتی عزم بر بردن مولانا به دنیای معشوقگی دارد. و از حال و هوای دنیای معشوقگی از زبان سطان ولد حکایت های نغز میخوانیم.
در روایت سلطان ولد، شمس نزد مولانا می آید تا او را از عالم عاشقی به عالم معشوقی برد. عالم عاشقی کدام و عالم معشوقی کدام است؟ و این عالم معشوقی همان عالمی ست که بالای عالم اولیاست.
روایت سلطان ولد از قصه ی شمس و غرق شدن مولانا در او، شرح غوغای مریدان و رنجیدن شمس، رفتن شمس به شام و فرستان مولانا سلطان ولد را به طلب او، بازگشت شمس به قونیه و ناپدید شدن او بار دیگر و پریشانی مولانا، سفر مولانا به شام در جستجوی شمس تا آن جا دوام می یابد که می گوید : مولانا شمس را در شام نیآفت ولی او را در خود یافت.

کتاب قصه قصه ها

محمد علی موحد
محمدعلی موحد (زادهٔ ۱۳۰۲، تبریز) عرفان‌پژوه، تاریخ‌نگار و حقوق‌دان، و عضو پیوستهٔ فرهنگستان زبان و ادب فارسی است.صمد موحد برادر اوست. محمدعلی‌موحد تحصیل را در مدارس تدین و اتحاد نو تبریز آغاز کرد و در سال ۱۳۱۹، پس از اخذ دیپلم متوسطه در رشتهٔ ادبی، به تهران آمد. اما به‌واسطهٔ فوت پدر (در سال ۱۳۱۷) به تبریز بازگشت و سرپرستی خانواده را برعهده گرفت و به مدت ده سال در تبریز و تهران اقامت گزید.وی در طول زندگی خویش همواره مشغول تحقیق، تألیف و ترجمه بوده و آثار شاخصی از خود ...