کتاب کار و تمرین توانبخشی مغزی

The Brain Injury Workbook
بیش از 140 تمرین برای بازتوانی عملکردهای مغزی آسیب دیده
کد کتاب : 14473
مترجم : مهدی شریف الحسینی
شابک : 978-6006591896
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 2 مهر

معرفی کتاب کار و تمرین توانبخشی مغزی اثر تره ور پاول

سلول های مغز برخلاف بیشتر سلول های بدن، نمی توانند پس از تخریب، دوباره تولید شوند. اما این به معنای پایان راه نیست. مغز، عضوی انعطاف پذیر است که می تواند با بازیابی خود، عملکرد از دسته رفته اش را دوباره پیدا کند. در فرآیند بازیابی مغز، سایر مناطق مغز به تدریج وظایف بخش های آسیب دیده را بر عهده می گیرند و راه های عصبی جدید شکل می گیرند. برنامه های بازتوانی نیز با کمک به مغز برای شناختن و شکل دادن همین راه های جایگزین، اثرات سو آسیب مغزی را به حداقل می رسانند.
کتاب «کار و تمرین توانبخشی مغزی (بیش از ۱۴۰ تمرین برای بازتوانی عملکردهای مغزی آسیب دیده)»، حاصل بیش از پانزده سال تجربه کار فردی یا گروهی با افرادی است که در پی آسیب مغزی، برای برگشتن به زندگی مبارزه کرده اند؛ زمانی که نگارنده کتاب، گروه ها و دوره های متعددی را برای درمان سرپایی افراد دچار آسیب اکتسابی مغز و به طور عمده ضربه مغزی راه اندازی کرد. این گروه ها و دوره ها که بخشی از آنها برای روان درمانی و بخشی برای آموزش بود، در قالبی نیمه ساختارمند شکل گرفتند. این کتاب مجموعه ای از تمرین ها، بازی ها و فرم های اطلاعات استفاده شده در گروه های یاد شده است. این کتاب با ارائه عملی بیش از ۱۴۰ تمرین بازتوانی شناختی در زمینه تقویت حافظه، مهارت های اجرایی، آگاهی، بینش و سازگاری هیجانی در افراد دچار آسیب مغزی، مجموعه ای ارزشمند از راهکارهای مناسب است.
بخش اول کتاب، شامل جزواتی قابل تکثیر و حاوی مطالبی درباره جوانب مختلف آسیب مغزی است.
بخش دوم، تلفیقی است از تمرین های شناختی که برای انگیزه بخشیدن، یاری رساندن و راهکار دادن به افراد دچار اختلالات مختلف شناختی، مفید است.
بخش سوم مجموعه ای از تمرین های ارتقای سازگاری هیجانی، بینش، پذیرش و رشد است.
این کتاب به نحوی طراحی شده است که به شکل های مختلف قابل استفاده باشد. اصل کتاب براساس برنامه های قابل ارائه در گروه های درمانی شکل گرفته است، بنابراین در ابتدا مرجع درمانگرانی خواهد بود که با افراد دچار آسیب مغزی کار می کنند. درمانگران می توانند تمرین های کتاب را برای هر مراجع به طور جداگانه مورد استفاده قرار دهند. از طرفی هر تمرین شبیه یک دستور آشپزی برای هرکسی قابل اجرا است. بنابراین زمانی که افراد دچار آسیب مغزی شده یا خانواده او دنبال روش هایی می گردند که بتوانند با به کار بستن آنها، اقدام به بهبود وضعیت حافظه و مهارت های تفکر کنند، تهیه این کتاب توصیه می شود.

کتاب کار و تمرین توانبخشی مغزی

دسته بندی های کتاب کار و تمرین توانبخشی مغزی