کتاب لورکا

Lorca

مشخصات کتاب لورکا
مترجم :
شابک : 978-6226401197
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 610
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1936
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 3 بهمن

معرفی کتاب لورکا اثر فدریکو گارسیا لورکا

کتاب «لورکا»ی بیژن الهی شامل دو بخش است: سروده ها و افزوده ها. سروده ها صد و پنج شعر برگزیده ی لورکاست که حدود یک چهارم تمامی اشعار این شاعر است. بخش افزوده ها نیز شامل سه گفتار از خود فدریگو گارسیا لورکا و سه نوشته درباره ی او می باشد.
نوشته هایی که از قلم لورکا به فارسی برگردانده شده: «تخیل، الهام، گریز»، «آواز ژرف» و «آن». این نوشته ها به بیان بیژن الهی کمک می کند به درک بهتر و آشنایی با زمینه و وسعت ذهنی لورکا به ویژه برای مخاطب فارسی زبان. فهرست سه نوشته ی دیگر کتاب بدین گونه است: «دورنمایی از سرگذشت شاعر»، «چگونگی ی شاعر در نیویورک»، «آخرین روزها و مرگ».

کتاب لورکا

فدریکو گارسیا لورکا
فدریکو خسوس گارسیا لورکا، زاده ی ۵ ژوئن ۱۸۹۸ و درگذشته ی ۱۹ آگوست ۱۹۳۶، شاعر و نویسنده اسپانیایی است. او همچنین نقاش، نوازنده ی پیانو و آهنگ ساز نیز بود.فدریکو به تاریخ ۵ ژوئن ۱۸۹۸ در دهکده ی Fonte Vacros در جلگه گرانادا، چند کیلومتری شمال شرقی شهر گرانادا زاده شد در خانوداه ای که پدر یک خرده مالک مرفه و مادر فردی متشخص و فرهیخته بود. نخستین سال های زندگی را در روستاهای غرناطه، پایتخت باستانی اسپانیا، شهر افسانه های کولیان و آوازهای کهنه گذراند.شاید از این روی و به خاطر بیماری فلج که تا ۴ سال...