شوری در سر

A Strangeness in My Mind

  • قیمت : ۵۰,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: نشر چشمهنشر چشمه

معرفی کتاب شوری در سر اثر اورهان پاموک

کتاب شوری در سر، رمانی است که اورهان پاموک، شش سال از عمر خود را صرف نوشتن آن کرده است. رمان شوری در سر، داستان زندگی یک فروشنده ی نوشیدنی های بوزا (نوعی نوشیدنی تخمیری) به اسم مولوت را روایت می کند. مولوت در طول چهار دهه و بین سال های 1969 و 2012، شغل های مختلفی را در خیابان های استانبول تجربه کرده است: از فروش ماست و برنج پخته گرفته تا دربانی یک پارکینگ. او انواع مختلفی از آدم ها را در خیابان ها مشاهده می کند، تخریب شهر و بازسازی آن را به چشم خود می بیند و مهاجرینی از آناتولیا را نظاره می کند که به ثروت هنگفتی دست یافته اند. در همین حال، او شاهد تمامی لحظات سرنوشت ساز، کشمکش های سیاسی و کودتاهای نظامی ای است که آینده ی کشور را می سازند. مولوت، همیشه به دنبال یافتن آن چیزی است که او را از بقیه متمایز کرده است؛ منشأ آن شوری که در سرش وجود دارد. اما او هیچ وقت دست از فروش بوزا برنمی دارد و در تلاش است معشوقه ی واقعی اش را بشناسد. کدام یک در عشق اهمیت بیشتری دارد؟ چیزی که آرزویش را داریم یا چیزی که سرنوشت برایمان در نظر گرفته است؟ آیا انتخاب هایمان، خوشبختی را به ارمغان می آورند یا تصمیم ها به دست نیروهایی خارج از کنترل ما گرفته می شوند؟ رمان شوری در سر تلاش می کند به این سوالات جواب بدهد و همچنین، تصویری از تنش های زندگی شهری و خانوادگی، و خشم و یأس زنان محبوس در خانه ها ارائه کند.

کتاب شوری در سر


ویژگی ها کتاب شوری در سر

برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2006

مشخصات کتاب شوری در سر
نوع جلد :گالینگور
قطع :رقعی
شابک :978-600-229-537-8
تعداد صفحه :734
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :2006
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

آمیزش دنیای غرب و شرق در آثار اورهان پاموک

اورهان پاموک اولین نویسنده از کشور ترکیه است که موفق به کسب جایزه نوبل شده است.

نکوداشت های کتاب شوری در سر
A magnificent novel.
رمانی درخشان.
Wall Street Journal Wall Street Journal

Delightful. . . . Tremendous.
لذت بخش... شگرف.
New York Times Book Review New York Times Book Review

An unconventional love story.
یک داستان عاشقانه ی غیرمعمول.
New York Times New York Times

بخش هایی از کتاب شوری در سر (لذت متن)
در یک شهر، می شود در میان جمعیت ولی تنها باشی، و در حقیقت چیزی که یک شهر را شهر می کند این است که به تو اجازه می دهد که شور در سر خود را درون توده های پرتکاپوی آن، پنهان کنی.

اما فکر کنم که برای یک دختر آسان تر است که با کسی که نمی شناسد، ازدواج کند، چون هرچه بیشتر مردها را بشناسی، دوست داشتن شان سخت تر می شود.

اما درست مثل اعتقاد به خدا، عاشق شدن چنان احساس مقدسی است که هیچ جای دیگری برای احساسات دیگر باقی نمی گذارد.