سه تار

The Setar

  • قیمت : ۱۴,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: مصدقمصدق
نویسنده:

معرفی کتاب سه تار اثر جلال آل احمد

کتاب سه تار، مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی جلال آل احمد است که اولین بار در سال 1948 منتشر شد. سه تار، داستان نوازنده ی جوانی را روایت می کند که در مجالس و مناسبت های مختلف می نوازد و مخارج زندگی خود را از این کار تأمین می کند. او که هیچ وقت سازی از خود نداشته، پول هایش را جمع می کند و سه تاری برای خود می خرد. او با این ساز در حال عبور از دم در مسجدی است که پیرمردی با او وارد مشاجره می شود و اتفاقی دردناک را برای شخصیت اصلی داستان رقم می زند. جلال آل احمد در کتاب سه تار، داستان های جذابی را ارائه می کند که جهالت ها و مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه ی ایران را به تصویر می کشد؛ مشکلاتی که برای جامعه ی امروز نیز چندان ناآشنا به نظر نمی رسد.

کتاب سه تار


ویژگی های کتاب سه تار

در فهرست برترین آثار داستانی ایران

مشخصات کتاب سه تار
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-7436-39-4
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1948
تعداد صفحه :168
سری چاپ :3
بخش هایی از کتاب سه تار (لذت متن)
ماها تو این زندگی تنگمون هی پاهامون به هم می پیچه و رو سر و کول هم زمین می خوریم. و خیال می کنیم تقصیر اون یکیه. غافل از این که این زندگیمونه که تنگه و ماها رو به جون همدیگه می ندازه.

هیچ دیده اید آدم بعضی وقت ها چیزی را که خیلی دلش می خواهد یادش بماند چه زود فراموش می کند؟

دیگر احتیاج نیست وقتی به مجلسی می خواهد برود، از دیگران تار بگیرد و به قیمت خون پدرشان کرایه بدهد و تازه بار منتشان را هم بکشد. موهایش آشفته بود و روی پیشانی اش می ریخت و جلوی چشم راستش را می گرفت. گونه هایش گود افتاده و قیافه اش زرد بود. ولی سر پا بند نبود و از وجد و شعف می دوید.