کتاب خودشناسی به روش یونگ

Self-Discovery the Jungian Way
کد کتاب : 14588
مترجم :
شابک : 978-6008547969
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 248
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1992
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 7 آبان

معرفی کتاب خودشناسی به روش یونگ اثر مایکل دانیلز

خودشناسی به روش یونگ تکنیک جدیدی از خودشناسی را بر اساس تئوری های روانشناختی کارل یونگ نشان می دهد. این تکنیک به شما امکان می دهد نوع شخصیت روانشناختی خود را شناسایی کرده و ساختار و پویایی شخصیت خود را کشف کنید. یادگیری اینکه بین قوای مختلف و تمایلات موجود در روانمان تمایز وجود دارد ، راه را برای درک بیشتر "خود" و روابط شخصی مان باز می کند. این کتاب سرگرم کننده و ساده و برای همه قابل فهم است. خودشناسی به روش یونگ خوانندگان را قادر می سازد تا نتایج خود را با پیروی از دستورالعمل های ساده که نیازی به نمره گذاری عددی ندارند ارزیابی و تفسیر کنند. این روش نه تنها می تواند نوع روانشناختی یونگی هر کس را شناسایی کند بلکه روشی را برای کار با این آرکوتایپ های های یونگی فراهم می کند. این کتاب هم برای خوانندگان عمومی یونگ ، و هم برای روانشناسان و درمانگران می تواند جذاب باشد.
مایکل دانیز با تشریح "رمز واژه" که آن را تکنیک خاصی با توجه به نظریات یونگ برای خود شناسی می داند در 9 فصل جذاب و ساده هم به افرادی که چیزی از نظریات یونگ نمی دانند و هم به علاقه مندان به یونگ تکنیک جدید و جالبی را برای خودشناسی می آموزد.

کتاب خودشناسی به روش یونگ

مایکل دانیلز
دکتر مایکل دانیلز (متولد 1950) یک روانشناس و متخصص پاراپایشی انگلیسی است.یک روانشناس منصوب و همکار انجمن روانشناسی انگلیس، پیش از این مدرس ارشد روانشناسی در دانشگاه جان مورز لیورپول بود.وی در حال حاضر سردبیر بررسی روانشناسی شفاف (مجله بخش روانشناسی جامعه روانشناسی انگلیس) می باشد.
قسمت هایی از کتاب خودشناسی به روش یونگ (لذت متن)
نشان صلیب، مدتها پیش از آنکه به صورت سمبول مسیحیت در آید، حتی در زمان انسانهای نخستین وجود داشته است. سمبولی پیچیده و اغلب بیانگر احساسات و عواطف بسیار قوی است. معانی مشخص انواع صلیب معمولا بستگی به شکل یا صورت خاص آن دارد (صلیب مسیحی و صلیب شکسته حزب نازی آلمان را مقایسه کنید). برای مسیحیان و رنجهای وی برای کفاره گناهان مردم است. در مذاهب و فرهنگهای دیگر، صلیب با اندک تنوعی در شکل به صورت سمبول آتش، خورشید یا نیروی زندگی آمده است (مثلا عنخ مقدس مصریان کهن).

ساده ترین و قدیمی ترین شکل صلیب برای کار ما (یعنی تفسیر ماتریس «رمزواژه») کفایت می کند. این شکل از دو خط هم اندازه عمودی و افقی متقاطع در وسط تشکیل شده است و به چلیپای ارتدکس یونانی معروف است. چلیپای یونانی، چهار سمت را بر محور یک نقطه مرکزی نمایش می دهد و لذا نشانگر جهت یابی در فضا است ( به عنوان مثال، رجوع کنید به سیرلو (Cirlot)، ۱۹۷۱). این چهار جهت را می توان به صور زیر نامگذاری نمود: (الف) شمال، جنوب، مغرب، مشرق؛ (ب) بالا، پایین، چپ و راست؛ و یا (ج) جلو، عقب، چپ و راست. چلیپای یونانی، چون فضا را بر محور یک نقطه مرکزی ترسیم می کند، به عنوان سمبول مرکز کیهان نیز می باشد. از خط عمودی چلیپای یونانی که بوسیله خط افقی از وسط قطع می شود، نمایشگر تفاوت بین دو عالم خاکی و آسمانی، بین نیکی و بدی، روح و جسم، تکامل و انحطاط، و یا آینده و گذشته است. خط افقی نیز به دو نیمه چپ و راست وجودی تقسیم می گردد: ناآگاهی و آگاهی، درونی و بیرونی، منفعل و فعال، مونث و مذکر، یا ذهنی و عینی. ولی چلیپا چیزی بمراتب بیش از سمبول تقسیم است: مفهوم بنیادین آن، توازن و اتحاد و پیوند تناقضات است.