هجوم دریا

Invasion of the Sea

  • قیمت : ۸,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۶,۴۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: پنگوئنپنگوئن
مترجم: مجید ریاحی
نویسنده:

معرفی کتاب هجوم دریا اثر ژول ورن

کتاب هجوم دریا، رمانی نوشته ی ژول ورن است که نخستین بار در سال 1905 انتشار یافت. این رمان در زمانی نگاشته شد که کندن و ایجاد کانال های بزرگ، بخشی تأثیرگذار از راهبردهای سیاسی، اقتصادی و نظامیِ ابرقدرت های جهان به شمار می آمد. ورن به جای کانال های معمول که دو دریا را به هم متصل می کنند، از کانالی در داستان خود سخن می گوید که کاربردش، ایجاد دریایی در دل صحرای بزرگ آفریقا است. داستان این کتاب، دغدغه های زیست محیطی، فرهنگی و سیاسی ورن را مطرح می کند. ساخت این دریای جدید، تغییرات برگشت ناپذیری را در زندگی مردم قبیله های بومی صحرا به وجود آورده و آن ها به همین دلیل، اعلام جنگ می کنند؛ جنگی که به نظر می رسد تنها خود طبیعت می تواند آن را پایان دهد.

کتاب هجوم دریا


ویژگی ها کتاب هجوم دریا

ژول ورن از برترین و پرفروش ترین نویسندگان ادبیات فرانسه

مشخصات کتاب هجوم دریا
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-98173-7-5
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1905
تعداد صفحه :101
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

سفرهای شگفت انگیز آقای ژول ورن

«ژول ورن» به نظر بسیاری از صاحب نظران، پدر «داستان علمی تخیلی» است؛ نویسنده ای که برخی از مشهورترین رمان های ماجرایی را نوشته و سال های سال است که مخاطبین با داستان هایش خاطره دارند

نکوداشت های کتاب هجوم دریا
An exciting read.
داستانی هیجان انگیز.
Library Journal Library Journal

A ripping good yarn.
قصه ای فوق العاده خوب.
Harper’s Magazinea

بخش هایی از کتاب هجوم دریا (لذت متن)
جما که از دیدن فرزندش بسیار شاد شده بود، هنگامی که دید پسرش به سرعت با اسب می تازد و در صحرا از دید او دور می شود، در حالیکه بغض گلویش را می فشرد، گفت: برو در پناه خدا!

سحار از جا بلند شد و نگاهی به اطراف خود انداخت. در آن صحرای بیکران در دو فرسخی درختانی دیده می شدند. نسیم ملایمی می وزید. دایی نبود و پرنده پر نمی زد. فقط رد پای خود و مادرش را بر روی شن ها می دید. جما بعد از رفتن پسرش با نگرانی در آستانه ی در خانه ایستاده بود و می ترسید نکند پسرش را بار دیگر نبیند، اما سحار با حرکت دست سعی کرد به مادر اطمینان خاطر بدهد.

در میان قبایل طوارق، احفار از همه شجاع تر بودند و فرانسوی ها به هیچ وجه نمی توانستند آن ها را وادار به تسلیم کنند. حجار هم به همین قبیله تعلق داشت و خود و خانواده اش از سرشناس ترین افراد این قبیله به شمار می رفتند.