کتاب هجوم دریا

Invasion of the Sea
  • 20 % تخفیف
    قیمت : 18,000 | 14,400 تومان

  • موجود
  • انتشارات: پنگوئن پنگوئن
    نویسنده:
کد کتاب : 1462
مترجم :
شابک : 978-600-98173-7-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 101
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1905
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 27 مرداد

ژول ورن از برترین و پرفروش ترین نویسندگان ادبیات فرانسه

معرفی کتاب هجوم دریا اثر ژول ورن

کتاب هجوم دریا، رمانی نوشته ی ژول ورن است که نخستین بار در سال 1905 انتشار یافت. این رمان در زمانی نگاشته شد که کندن و ایجاد کانال های بزرگ، بخشی تأثیرگذار از راهبردهای سیاسی، اقتصادی و نظامیِ ابرقدرت های جهان به شمار می آمد. ورن به جای کانال های معمول که دو دریا را به هم متصل می کنند، از کانالی در داستان خود سخن می گوید که کاربردش، ایجاد دریایی در دل صحرای بزرگ آفریقا است. داستان این کتاب، دغدغه های زیست محیطی، فرهنگی و سیاسی ورن را مطرح می کند. ساخت این دریای جدید، تغییرات برگشت ناپذیری را در زندگی مردم قبیله های بومی صحرا به وجود آورده و آن ها به همین دلیل، اعلام جنگ می کنند؛ جنگی که به نظر می رسد تنها خود طبیعت می تواند آن را پایان دهد.

کتاب هجوم دریا

ژول ورن
ژول گابریل ورن، زاده ی 8 فوریه ی 1828 و درگذشته ی 24 مارس 1905، نویسنده، شاعر و نمایش نامه نویس فرانسوی بود که بیشتر شهرتش را مدیون نگارش کتاب های ماجرایی اش بود که دنیای داستان های علمی–تخیلی را دگرگون کرد.ژول ورن در خانواده ای مرفه در منطقهٔ بندری شهر نانت فرانسه متولد شد. به خواست پدرش تحصیلاتش را در رشتهٔ حقوق به پایان برد، اما ذوق نمایشنامه نویسی و رمان نویسی او را بر آن داشت که کم کم به سوی ادبیات کشیده شود. اگر چه در ابتدا در این کار موفق نبود و از دیدگاه مالی هم در مضیقه قرار گر...
نکوداشت های کتاب هجوم دریا
An exciting read.
داستانی هیجان انگیز.
Library Journal Library Journal

A ripping good yarn.
قصه ای فوق العاده خوب.
Harper’s Magazinea

قسمت هایی از کتاب هجوم دریا (لذت متن)
جما که از دیدن فرزندش بسیار شاد شده بود، هنگامی که دید پسرش به سرعت با اسب می تازد و در صحرا از دید او دور می شود، در حالیکه بغض گلویش را می فشرد، گفت: برو در پناه خدا!

سحار از جا بلند شد و نگاهی به اطراف خود انداخت. در آن صحرای بیکران در دو فرسخی درختانی دیده می شدند. نسیم ملایمی می وزید. دایی نبود و پرنده پر نمی زد. فقط رد پای خود و مادرش را بر روی شن ها می دید. جما بعد از رفتن پسرش با نگرانی در آستانه ی در خانه ایستاده بود و می ترسید نکند پسرش را بار دیگر نبیند، اما سحار با حرکت دست سعی کرد به مادر اطمینان خاطر بدهد.

در میان قبایل طوارق، احفار از همه شجاع تر بودند و فرانسوی ها به هیچ وجه نمی توانستند آن ها را وادار به تسلیم کنند. حجار هم به همین قبیله تعلق داشت و خود و خانواده اش از سرشناس ترین افراد این قبیله به شمار می رفتند.