کتاب دکتر فاستوس

Doctor Faustus
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 110,000 | 99,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نیلوفر نیلوفر
    نویسنده:
کد کتاب : 14652
مترجم :
شابک : 978-9644487569
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 708
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1947
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 14 تیر

معرفی کتاب دکتر فاستوس اثر توماس مان

کتاب "دکتر فاستوس" نوشته نویسنده بنام آلمانی و برنده جایزه نوبل "توماس مان" میباشد."توماس مان" در این کتاب از افسانه ای صحبت میکند که در آن معامله ای بین انسان و شیطان اتفاق می افتد.

مان کتاب "دکتر فاستوس" در سال 1943 با نام "داستان زندگی آدرین لورکون،به روایت یک دوست" مینوشت اما نوشتن این کتاب چهار سال به طول انجامید و عنوان کتاب نیز تغییر کرد.

در قرن بیستم که آلمان به تازگی در جنگ جهانی دوم شکست خورده بود و به یک رهبری قدرتمند برای اداره کشور نیاز داشتند،توماس کتاب "دکتر فاستوس" را وارد ادبیات آلمان کرد.

"توماس مان" در این داستانش،از آهنگساز نابغه آلمانی،بنام آدرین لورکون روایت میکند.راوی داستان دوست فیلسوف لورکون،سرنوس زایت است که رابطه ای بسیار نزدیک و صمیمی با دوست دوران کودکیش دارد.سونوس زایت داستان را از کودکی لورکون شروع میکند جایی که او در روستای کایسرساشن زندگی میکرد.داستان را با رفتن او به دانشگاه دین شناسی ادامه میدهد.اما بدلیل علاقه بسیار لورکون به موسیقی،رشته اش را ترک کرده و پا به دنیای خود یعنی موسیقی میگذارد.

ماجرا از جایی آغاز میشود که روزی لورکون مشغول نوشتن یکی از آهنگ هایش است که ناگهان شیطان به او پیشنهادی وسوسه برانگیز میدهد...کتاب دکتر فاستوس

توماس مان
توماس مان در روز ۶ ژوئن ۱۸۷۵ در شهر لوبک آلمان متولد شد. پدر او، بازرگان غلات بود که بعدها به مقام سناتوری شهر لوبک هم رسید. توماس از جانب مادر، یک رگه ی پرتغالی داشت. تحصیلاتش را تا ۱۹ سالگی در لوبک گذراند و پس از مرگ پدرش همراه خانواده اش راهی مونیخ شد. در آنجا وارد یک شرکت بیمه شد و توانست نخستین اثر خود، افتاده ها، را به پایان برساند. در همان زمان، وارد دانشگاه مونیخ شد و رشته های تاریخ و ادبیات و اقتصاد سیاسی را دنبال کرد.در سال ۱۸۹۷ همراه برادرش به رم رفت و در همان سال کتاب بودنبروک ها ...
نکوداشت های کتاب دکتر فاستوس
John E. Woods is revising our impression of Thomas Mann, masterpiece by masterpiece
جان ای وودز(مترجم کتاب) به درک ما از شاهکار توماس مان کمک بسیار کرد.
The New Yorker

Doctor Faustus is Mann's deepest artistic gesture. . . . Finely translated by John E. Woods.
کتاب "دکتر فاستوس" عمیق ترین اثر توماس مان میباشد.
The New Republic

قسمت هایی از کتاب دکتر فاستوس (لذت متن)
آدمیزاد در حیرت می شد از این که این مرد برنای رومی که الحق دوست داشتنی و خوشکلام هم بود و آلمانی را دست و پا شکسته بر زبان می راند، از چه ممری به سرای عم آدریان در کایزر زآشرن ره یافته بود تا آموختن هنر خویش را تکمیل کند. لکن این عمل نشان می داد که نیکلاس لورکون با جمله بلاد بیگانه و اطراف و اکناف سرگرم سوداگریست و تنها با بلاد مرکزی آلمان از قبیل ماینتس و برانشوایگ و لایپسیگ و بارمن مرتبط نیست و عاملانی در بلاد معظم جهان همچو لندن و لیون و بلونیا و حتی نیویورک بهر او کار می کنند.