کتاب انسان نیک سچوان

Der gute Mensch von Sezuan

مشخصات کتاب انسان نیک سچوان
مترجم :
شابک : 978-6226654067
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 175
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1954
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 20 فروردین

معرفی کتاب انسان نیک سچوان اثر برتولت برشت

کتاب "انسان نیک سچوان" نمایشنامه ایست که توسط کارگردان و نمایشنامه نویس مشهور آلمانی"برتولت برشت" نوشته شده است.این نمایشنامه با نام "زن خوب ایالت سچوان" هم شناخته شده است.در این نمایشنامه مانند دیگر کارهای "برتولت برشت" به حکومت های استبدادی انتقاد دارد.

این داستان که کمی شبیه به آغاز نمایشنامه ی فاوست اثر گوته است ،آنجا که خدا به مفیستوفلس یا همان شیطان می گوید که من قادرم از گناه تمامی انسانها بگذرم اگر تو بتوانی فقط یک نفر که نمایانگر بهترین نوع بشر است ،برای من بیابی . در این نمایشنامه هم ، برای خدایان ،تنها یک انسان خوب کافی و راضی کننده است تا بتوانند با خاطره ی آسوده به بهشت بازگردند و زمین را به حال خود رها کنند. بر این اساس ،برخی معتقدند که شهرت این نمایشنامه تاحدی وام دار فاوست گوته است و در نهایت به اثری که گوته در نگارش نمایشنامه ی خود از آن بهره برده ،یعنی کتاب ایوب برمی گردد .

کتاب انسان نیک سچوان

برتولت برشت
برتولت برشت، زاده ی 10 فوریه ی 1898 و درگذشته ی 14 آگوست 1956، نمایشنامه نویس، کارگردان تئاتر و شاعر آلمانی بود. برشت سرودن شعر را در 15 سالگی و پیش از نمایشنامه نویسی آغاز کرد. او نخستین اشعارش را بین سال های 1914 و 1917 سرود و آن ها را در نشریات محلی منتشر کرد. برشت در سال 1918 و هنگامی که به خدمت سربازی اعزام شد، علاوه بر کار در یک بیمارستان نظامی، سروده هایش را همراه با نواختن گیتار برای سربازان می خواند و آن ها را مجذوب اشعار خود می کرد. برشت را بیشتر به عنوان برجسته ترین نمایشنامه نویس ...