کتاب درباره ی خوب بودن

On being nice

مشخصات کتاب درباره ی خوب بودن
مترجم : عطا هشمتی
شابک : 978-6008957072
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 108
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 30 دی

معرفی کتاب درباره ی خوب بودن اثر آلن دوباتن

کتاب درباره ی خوب بودن اثر آلن دوباتن از مجموعه ی «مدرسه ی زندگی»، راهنمایی است برای پیدا کردن دورنمای نامعلوم خوب بودن که ما را با مفهوم این ویژگی از یاد رفته آشنا می کند.

آلن دوباتن (Alain de Botton) به شما می آموزد که چگونه خیرخواه باشید، چگونه ببخشید، چگونه معمولی باشید و چگونه قوت قلب دهید. کتاب درباره ی خوب بودن (On being nice) به شما نشان می دهد که خوبی با قدرت سازگار است و به هیچ وجه نشانه ی ساده لوحی نیست و شایسته است که از خوب بودن به عنوان یکی از برجسته ترین دستاوردهای انسانی دوباره پرده برداری شود.

در این کتاب نویسنده، خواننده را در جهت کمک به انسانی خوب بودن و تاثیر مثبت بر اجتماع گذاشتن هدایت می کند. و به بیان نویسنده خوب تر بودن یعنی: زودرنج نبودن، صبور بودن، آمادگی بیشتر برای شنیدن، صمیمی تر بودن و گوشت تلخ نبودن. ممکن است خوب بودن بلافاصله باعث جذب پول و شهرت نشود، اما ویژگی ہی اندازه مهم و چیزی است که در موقعیت های بغرنج پیش رویمان فراموشش می کنیم.

کتاب درباره ی خوب بودن

آلن دوباتن
آلن دوباتن، زاده ی 20 دسامبر 1969، نویسنده ی سوییسی/انگلیسی است.دوباتن در زوریخ به دنیا آمد. پدرش که در مصر به دنیا آمده بود، به سوییس مهاجرت کرد و از موسسان یک شرکت سرمایه گذاری شد و بعد از آن، ثروت هنگفتی به دست آورد. او یک خواهر دارد و دوازده سال اول زندگی اش را در سوییس گذرانده است.دوباتن برای تحصیل، به مدرسه ای شبانه روزی در آکسفورد فرستاده شد و زبان انگلیسی را آموخت. او در رشته های تاریخ و فلسفه تحصیل کرد و مقطع دکتری را در رشته ی فلسفه ی فرانسه در دانشگاه هاروارد آغاز کرد اما به خاطر ن...
قسمت هایی از کتاب درباره ی خوب بودن (لذت متن)
افراد حقیقتا بخشنده با بلندنظری شان حسی را منتقل می کنند که گویی آن ها نیز نیازمند بخشش هستند. نه اکنون و نه در این حوزه، بلکه در حوزه های دیگر. آن ها می دانند که حق به جانب بودن صرفا نتیجهٔ حافظه ای پر اشکال است. حق به جانب بودن یعنی اینکه در عین خوب و محق بودن نتوانی به ذهن بسپاری که زمانی عمیقا و بی تردید خطاکار بوده ای. بخشندگی به ما یادآوری می کند که هنوز در میان رذیلت های دیگران چه فضیلت هایی ممکن است وجود داشته باشد. بخشندگی به ذهن می سپارد که اگر کسی خسته و درمانده شد، احتمالا در معرض بروز رفتار منزجرکننده است. بخشندگان می دانند که وقتی کسی دارد فریادهای توهین آمیز می کشد، اغلب احساسات حقیقی نهفته اش را آشکار نمی کند: او به این دلیل می کوشد تا به دیگران صدمه بزند که احساس می کند خودش اغلب توسط فردی دیگر آسیب دیده است. فردی که قدرت تلافی کردنش را نداشته است.