کتاب معنای زندگی

The Meaning of Life
کد کتاب : 14701
مترجم :
شابک : 978-6226573399
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 104
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 9
زودترین زمان ارسال : 2 بهمن

معنای زندگی
The Meaning of Life
از مجموعه ی مکتب زندگی
کد کتاب : 29990
مترجم :

شابک : 978-6001762093
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 184
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 4 بهمن

معنای زندگی
The Meaning of Life
  • 10 % تخفیف
    35,000 | 31,500 تومان
  • موجود
  • انتشارات: لگا لگا
    نویسنده:
کد کتاب : 56176
مترجم :
شابک : 978-6008987673
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 126
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 3 بهمن

معنای زندگی را دریافتن
The Meaning of Life
جستارهایی برای زندگی
کد کتاب : 64707
مترجم :
شابک : 978-6227255379
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 104
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 2 بهمن

معرفی کتاب معنای زندگی اثر آلن دوباتن

تعجب بیش از حد آشکارا یا شدید در مورد معنای زندگی می تواند یک سرگرمی عجیب و غریب ، مضطرب و ضعیف به نظر برسد. به نظر می رسد موضوعی است که در آن فانیان عادی نمی توانند پیشرفت زیادی داشته باشند.در حقیقت ، کتاب معنای زندگی برای همه ما است که به دنبال یک موجود معنادارتر باشیم. این کتاب طیف وسیعی از گزینه ها را در نظر می گیرد تا جایی که معنای زندگی یافت می شود ، از جمله عشق ، خانواده ، دوستی ، کار ، خودشناسی و طبیعت.

کتاب معنای زندگی

آلن دوباتن
آلن دوباتن، زاده ی 20 دسامبر 1969، نویسنده ی سوییسی/انگلیسی است.دوباتن در زوریخ به دنیا آمد. پدرش که در مصر به دنیا آمده بود، به سوییس مهاجرت کرد و از موسسان یک شرکت سرمایه گذاری شد و بعد از آن، ثروت هنگفتی به دست آورد. او یک خواهر دارد و دوازده سال اول زندگی اش را در سوییس گذرانده است.دوباتن برای تحصیل، به مدرسه ای شبانه روزی در آکسفورد فرستاده شد و زبان انگلیسی را آموخت. او در رشته های تاریخ و فلسفه تحصیل کرد و مقطع دکتری را در رشته ی فلسفه ی فرانسه در دانشگاه هاروارد آغاز کرد اما به خاطر ن...
قسمت هایی از کتاب معنای زندگی (لذت متن)
جست وجوی بیش از حد علنی یا شدید درمورد معنای زندگی سرگرمی عجیب وغریب، بدفرجام و خنده داری به نظر می رسد. چیزی نیست که یک انسان فناپذیر عادی بتواند به آن مبادرت ورزد، یا اگر هم چنین کرد، بتواند زیاد پیش برود. تعداد کمی از افراد آماده ی این اند که چنین راهی را در پیش بگیرند و پاسخ را در زندگی خود بیابند؛ همه ی ما چنین بلندپروازی هایی نداریم. زندگی های معنادار مختص افراد خارق العاده است: قدیسان، هنرمندان، دانشمندان، عالمان، پزشکان، فعالان سیاسی اجتماعی، کاشفان، رهبران و… . اگر معنای زندگی را کشف کنیم، احتمال می دهیم درک ناشدنی باشد؛ شاید به زبان لاتین یا به صورت کدهای کامپیوتری نوشته شده باشد. با خودمان می پنداریم چیزی نیست که به فعالیت های ما جهت بدهد، یا راهمان را روشن کند. همیشه با دیدگاهی کوته نظرانه در رابطه با معنای زندگی، به فعالیت می پردازیم؛ بدون این که خود به آن اذعان داشته باشیم. بااین حال، حقیقت این است که این موضوع به همه ارتباط دارد. همه ی ما باید درخصوص آن جست وجو کنیم، و زندگی ای معنادار را شرح دهیم. هیچ چیز ناخوشایندی درخصوص این موضوع نباید وجود داشته باشد. زندگی ای معنادار ازنظر ساختار ممکن است فردی، مفید، جذاب و آشنا باشد. این کتابْ راهنمایی با این هدف است.

در گفت وگوی افلاطون، در رساله ضیافت۱، آریستوفان۲ نمایش نامه نویس چنین بیان می کند که سرچشمه عشق تمایل به کامل کردن خودمان ازطریق پیداکردن «نیمه گم شده» مان است. ابتدا، در برداشتی شوخ طبعانه، همه انسان ها را نرماده هایی می داند که دو پشت و پهلو، و چهار دست و چهار پا دارند، با دو صورت که روی یک سر به جهات مختلف می چرخند. این نرماده ها آن قدر قدرت داشتند و آن چنان به خود غره بودند که زئوس ناچار شد آن ها را به دو نیمه زن و مرد تقسیم کند، و از آن روز هریک از ما حسرت پیوستن دوباره به نیمه ای را دارد که روزی از آن جدا شده است. نیازی نیست داستانی ادبی را باور کنیم تا حقیقتی نمادین را در آن تشخیص دهیم: ما عاشق افرادی می شویم که قول می دهند به نحوی ما را کامل کنند. در میان سرخوشی های روزهای اول عاشقی، قدردان پیداکردن کسی هستیم که به نظر می رسد ویژگی ها و خلق وخوی ما را تحسین می کند. شاید آن ها برخلاف ما در مقابل جزئیات کارهای اداری فوق العاده صبور باشند، یا عادت به نافرمانی در برابر صاحب منصبان داشته باشند. شاید قادر باشند تناسب همه چیز را حفظ و از آشفتگی جلوگیری کنند، یا شاید به دل مردگی خاصی دچار باشند و طبیعتی حساس داشته باشند و با جریان های فکری و احساسی عمیق تری درگیر باشند.