کتاب در تو در تو

Dans le labyrinthe

مشخصات کتاب در تو در تو
مترجم :
شابک : 978-9644483639
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 191
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 1959
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 24 فروردین

معرفی کتاب در تو در تو اثر آلن رب گری یه

کتاب تو در تو نوشته آلن رب گریه،داستان سربازی است که بعد از شکستی سخت در یک جنگ،بدلیل ماموریتی که دوست از دست رفته اش در جنگ به او داده است،وارد شهری عجیب غریب میشود.او بشدت زخمی است و از عفونت زخم هایش در عذاب است و رجن بسیاری را تحمل میکند.او ازین این که خطر حمله به این شهر را تهدید میکند،آگاه است اما باید در میان این خیابان های تودرتو راهش را برای دادن بسته ای که از درون آن آگاه نیست پیدا کند و بسته را تحویل کسی بدهد.

اما آلن رب گریه با هنر ویژه اش در نوشته ماموریت این سرباز را به ماموریت خواننده تبدیل میکند و خواننده را در آن شهر به راه می اندازد.شهری خاکستری با آدم ها،کوچه ها،خیابان های خاکستری.دراین رمان هیچ کس نامی ندارد و حتی هیچ چیز دارای نامی مشخص نیست.خواننده در این شهر خستگی و رنج های سرباز را به خود نسبت میدهد و آلن رب گری تو در تویی را به خاننده میفهماند.

کتاب در تو در تو

آلن رب گری یه
آلن روب گری یه نویسنده و فیلمساز فرانسوی و از مهمترین چهره های جنبش رمان نو در دههٔ ۱۹۶۰ بود.نخستین رمان وی یه با نام «جوانی» در بیست و دو سالگی نوشته شد، اما هرگز منتشر نشد. پاک کن ها اولین اثر رب-گریه یه بود که در ۱۹۵۳ توسط انتشارات مینویی چاپ شد. این رمان که مضمونی پلیسی داشت در آن سال برنده جایزه فنئون شد و به شدت مورد توجه رولان بارت منتقد برجسته ادبیات فرانسه قرار گرفت.