کتاب کالبد شکافی یگان 731

Unit 731 Testimony
(پزشکان خطر)

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 35,000 | 29,750 تومان

  • موجود
  • انتشارات: بهجت بهجت
    نویسنده:
مشخصات کتاب کالبد شکافی یگان 731
مترجم : سعید آجرلو
شابک : 978-6229959862
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 294
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1996
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 1 بهمن

معرفی کتاب کالبد شکافی یگان 731 اثر هال گلد

پس از نیم قرن سکوت، آن ها حرف زدند...
اعضای باقیمانده یگان 731 که سوگند خورده بودند در مورد خاطرات خود سکوت کنند، بیرون آمدند تا در برابر مردم شهادت بدهند و بالاخره ذهن خود را خالی کنند.
حدود چهار دهه پس از پایان جنگ جهانی دوم، افشای جزئیات مربوط به یگان 731 ارتش امپراطوری ژاپن و استفاده از انسان های زنده به عنوان سوژه آزمایش میکروبی در طول جنگ جهانی دوم، با آثار خیره کننده ای آغاز شد. اطلاعات درباره این گروه که جان حدود سه هزار نفر منچوری، چینی، روس، کره ای، اروپایی و آمریکایی را گرفته بود. سال ها به دلیل کنترل دولت یا قانون سکوتی که اعضای پیشین یگان، خود را ملزم به آن می دانستند، مخفی مانده بود. سال ها یگان 731 وجود نداشت. نه تنها درخواست ها و مطالبات برای جبران خسارت بلکه برای به رسمیت شناختن تاریخ و عذرخواهی نادیده گرفته می شد زیرا پرداخت غرامت در سطح دولت ها انجام شده بود و تبانی با ابر قدرت تازه نفس ایالات متحده و شوری در جهت تخلیه اطلاعات و ارائه مخفیانه نتایج آزمایش های بیولوژیکی روی انسان زنده است این یگان مخوف پزشکی / نظامی، باعث شده بود که این جنایت ها مخفی بماند. شواهد نیز به سادگی نمی توانستند اسرار را فاش کنند، چرا ک هیچ یک از قربانیان یگان 731 زنده نمانده بودند و همگی قبل از پایان جنگ از بین رفته بودند. فرمان تهدیدآمیز ایشی شیرو فرمانده کل یگان این بود: " اعضای پیشین یگان 731 این راز را به گور خواهند برد. "
کتاب حاضر مجموعه ای از اظهارات شاهدان عینی باقیمانده از آن دوران تاریک است.

کتاب کالبد شکافی یگان 731

هال گلد
نویسنده، مورخ، منتقد و ساکن دیرینه کیوتو، هال گلد (24 ژوئیه 1929 - 25 مارس 2009) بیش از 30 سال در کیوتو زندگی کرد، و یک نویسنده مشهور با موضوعات مرتبط با ژاپن بود. آثار منتشر شده وی شامل مجموعه ای از مقاله ها در مورد ژاپن (ژاپن در یک جام Sake)، چند کتاب به زبان ژاپنی، کتابی در مورد ژاپن به عنوان یک جامعه مغز راست و همچنین تعدادی مقاله در مورد نوبت خود توسعه پایتخت کیوتو متمرکز شده است.
دسته بندی های کتاب کالبد شکافی یگان 731