0

کتاب سال های سگ Dog Years


  • قیمت : ۴۸,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

مروری بر سال های سگ
ایران کتاب ایران کتاب

کتاب سال های سگ در سه بخش روایت می شود. یک صاحب معدن به اسم هر براکسل، داستان «شیفت های صبحگاهی» و حکایت سال های آغازین دو شخصیت را روایت می کند: یک دورگه ی یهودی به اسم ادوارد امسل، و دوست و برادرش، والترن ماترن. در این داستان با سگی به اسم سنتا آشنا می شویم که هاراس را به دنیا می آورد و از هاراس، سگ مورد علاقه ی رهبر کشور، پرینز به وجود می آید. هری لیبانو، روایت گر بخش دوم، «نامه های عاشقانه» است که به دخترعمویش، تولا ارسال شده اند. او از مناظر زیبای شهر دانزیگ، مخاطبین را به سال های قبل جنگ و فراتر از آن می برد. امسل که تولیدکننده ی بااستعداد و نابغه ی مترسک هایی به شکل انسان است، شروع به تولید سربازان نازی مکانیکی و شبیه به انسان می کند اما ماترن که خود، سربازی نازی است، او را موشی کثیف خطاب کرده و دندانش را می شکند. اکنون سال های سگ در نوسان کامل است و درست به جنگ و زمانی منتهی می شود که پرینز، صاحب خود را ترک می کند؛ چرا که حتی سگ ها هم آستانه ی تحملی دارند. والترن ماترن، روایت گر بخش سوم به نام «مترنیاد» است و داستان پیش روی مأموریت انتقامش در آلمان پس از جنگ را تعریف می کند. او به همراهی پرینز، به دنبال عاملین جنایات نازی ها و بردار گمشده اش، امسل می گردد. ماترن که به شکل فعالی، مأموریت انتقام بسیار بدیع[وبه گونه ای فلج کننده]خود را پیش می برد، درنهایت به یک بازدیدکننده از معدن هر براکسل تبدیل شده و آن را پر از مترسک هایی مکانیکی می یابد که آماده اند برای ایجاد یک شورش به سطح زمین منتقل شوند.

خرید و معرفی کتاب خواندنی سال های سگانتشارات: نیلوفرنیلوفر
مترجم: حسن نقره چی
نویسنده: گونتر گراس گونتر گراس
مشخصات سال های سگ
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 755
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1963
شابک : 978-964-448-438-4‬‬
وزن : 945
سری چاپ : 1

ویژگی ها

گراس برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1999

نکوداشت
One of the most astonishing literary performances.
یکی از درخشان ترین آثار ادبی.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

A huge, rambling, rich, dense story.
داستانی بزرگ، پراکنده، غنی و پرجزئیات.
New York Times New York Times

Grass is one of the few great writers in Europe today.
گراس، امروزه یکی از معدود نویسندگان شاخص اروپا است.
Sunday Telegraph Sunday Telegraph

لذت متن
تو بگو! نه شما بگویید‍ یا تو می گویی؟ شاید باید هنرپیشه شروع کند؟ یا مترسک ها باید همه با هم قر و قاطی بگویند؟ یا می خواهیم صبر کنیم تا قمر در برج دلو آید؟

خواهش می کنم شما شروع کنید. هر چه باشد سگ شما بود، اما پیش از سگ من سگ شما و سگ پس انداخته ی سگ بود. یکی از ما باید شروع کند: تو یا او، شما یا من...

چندین و چند غروب پیش از این، خیلی پیش از آن که ما به وجود آییم وایکسل هر روز و هر روز جریان داشت و بی بازتاب تصویرمان همیشه و همواره به دریا می ریخت.