کتاب سال های سگ

Dog Years
کد کتاب : 150
مترجم :
شابک : 978-964-448-438-4‬‬
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 755
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1963
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 20 تیر

گراس برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1999

معرفی کتاب سال های سگ اثر گونتر گراس

رمان سال های سگ در سه بخش روایت می شود. یک صاحب معدن به اسم هر براکسل، داستان «شیفت های صبحگاهی» و حکایت سال های آغازین دو شخصیت را روایت می کند: یک دورگه ی یهودی به اسم ادوارد امسل، و دوست و برادرش، والترن ماترن. در رمان سال های سگ با سگی به اسم سنتا آشنا می شویم که هاراس را به دنیا می آورد و از هاراس، سگ مورد علاقه ی رهبر کشور، پرینز به وجود می آید. هری لیبانو، روایت گر بخش دوم، «نامه های عاشقانه» است که به دخترعمویش، تولا ارسال شده اند. او از مناظر زیبای شهر دانزیگ، مخاطبین را به سال های قبل جنگ و فراتر از آن می برد. امسل که تولیدکننده ی بااستعداد و نابغه ی مترسک هایی به شکل انسان است، شروع به تولید سربازان نازی مکانیکی و شبیه به انسان می کند اما ماترن که خود، سربازی نازی است، او را موشی کثیف خطاب کرده و دندانش را می شکند. اکنون رمان سال های سگ در نوسان کامل است و درست به جنگ و زمانی منتهی می شود که پرینز، صاحب خود را ترک می کند؛ چرا که حتی سگ ها هم آستانه ی تحملی دارند. والترن ماترن، روایت گر بخش سوم به نام «مترنیاد» است و داستان پیش روی مأموریت انتقامش در آلمان پس از جنگ را تعریف می کند. او به همراهی پرینز، به دنبال عاملین جنایات نازی ها و بردار گمشده اش، امسل می گردد. ماترن که به شکل فعالی، مأموریت انتقام بسیار بدیع[وبه گونه ای فلج کننده]خود را پیش می برد، درنهایت به یک بازدیدکننده از معدن هر براکسل تبدیل شده و آن را پر از مترسک هایی مکانیکی می یابد که آماده اند برای ایجاد یک شورش به سطح زمین منتقل شوند.

کتاب سال های سگ

گونتر گراس
گونتر ویلهلم گراس، زاده ی ۱۶ اکتبر ۱۹۲۷ - درگذشته ی ۱۳ آوریل ۲۰۱۵، نویسنده، مجسمه ساز و نقاش آلمانی بود. او عضو برجسته گروه ۴۷ و از نویسندگان بزرگ و معروف آلمان بود.گونتر گراس، بازتاب صدای نسلی از آلمان ها بود که در زمان سلطه ی نازیسم بزرگ شده بودند. او خود را روایت گر تاریخ از نگاه پایین دستی ها می دانست. وی با رویکردی معترضانه و هشداردهنده همواره در تمام رویدادهای مهم سیاسی و ادبی آلمان حضور موثر داشت. در سال ۱۹۹۹، گراس برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات شد. آکادمی نوبل سوئد هنگام اعلام نام او، دا...
نکوداشت های کتاب سال های سگ
One of the most astonishing literary performances.
یکی از درخشان ترین آثار ادبی.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

A huge, rambling, rich, dense story.
داستانی بزرگ، پراکنده، غنی و پرجزئیات.
New York Times New York Times

Grass is one of the few great writers in Europe today.
گراس، امروزه یکی از معدود نویسندگان شاخص اروپا است.
Sunday Telegraph Sunday Telegraph

قسمت هایی از کتاب سال های سگ (لذت متن)
تو بگو! نه شما بگویید‍ یا تو می گویی؟ شاید باید هنرپیشه شروع کند؟ یا مترسک ها باید همه با هم قر و قاطی بگویند؟ یا می خواهیم صبر کنیم تا قمر در برج دلو آید؟

خواهش می کنم شما شروع کنید. هر چه باشد سگ شما بود، اما پیش از سگ من سگ شما و سگ پس انداخته ی سگ بود. یکی از ما باید شروع کند: تو یا او، شما یا من...

چندین و چند غروب پیش از این، خیلی پیش از آن که ما به وجود آییم وایکسل هر روز و هر روز جریان داشت و بی بازتاب تصویرمان همیشه و همواره به دریا می ریخت.