طوطی فلوبر

Flaubert's Parrot

  • قیمت : ۲۸,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۲۲,۴۰۰ تومان
  • وضعیت : ناموجود
انتشارات: ماهیماهی
مترجم: الهام نظری
نویسنده:

معرفی کتاب طوطی فلوبر اثر جولین بارنز

کتاب طوطی فلوبر، رمانی نوشته ی جولین بارنز است که نخستین بار در سال 1984 منتشر شد. جفری بریتویت، دکتری انگلیسی و بازنشسته است که همسرش را از دست داده و به بازدید فرانسه و مکان های مربوط به گوستاو فلوبر، رمان نویس بزرگ فرانسوی، آمده است. او در هنگام بازدید از این مکان ها، درمی یابد طوطی فلوبر قرار است در موزه هایی به نمایش گذاشته شود. اگرچه تمرکز اصلی داستان بر پیدا کردن این طوطی قرار دارد، بسیاری از فصل ها مستقل از این طرح داستانی روایت می شوند و به احساسات و افکار بریتویت نسبت به روابط عاشقانه ی فلوبر، توصیفاتِ تصویریِ این نویسنده ی برجسته از حیوانات، و حیواناتی (همچون خرس، سگ، گوسفند، شتر و طوطی) که اغلب در کنار نام او قرار می گرفتند، می پردازد.

کتاب طوطی فلوبر


ویژگی ها کتاب طوطی فلوبر

نامزد جایزه بوکر در سال 1984

مشخصات کتاب طوطی فلوبر
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-209-282-6
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1984
تعداد صفحه :247
سری چاپ :1
نکوداشت های کتاب طوطی فلوبر
An interesting and intriguing novel.
رمانی جذاب و هیجان انگیز.
Amazon Amazon

A high literary entertainment.
یک سرگرمی ادبی فاخر.
The New York Times Book Review

An elegant meditation on Art and Life.
تأملی دلنشین بر هنر و زندگی.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

بخش هایی از کتاب طوطی فلوبر (لذت متن)
کتاب ها می گویند: او به این دلیل این کار را انجام داد. زندگی می گوید: او این کار را انجام داد. کتاب ها، آن جاهایی هستند که مسائل برایتان توضیح داده می شود و زندگی جایی است که در آن، توضیحی در کار نیست. تعجب نمی کنم که برخی از افراد، کتاب ها را ترجیح می دهند.

زن ها زمانی که در موضع ضعف هستند، نقشه می کشند و از روی ترس، دروغ می گویند. مردها زمانی که در موضع قدرت هستند، نقشه می کشند و از روی تکبر دروغ می گویند.

حماقت، خودخواهی و سلامتی، سه پیش نیاز برای خوشبختی هستند؛ اما اگر حماقت در کار نباشد، دو مورد دیگر، بلااستفاده خواهند بود.