کتاب دشمنان (یک داستان عاشقانه)

Enemies, A Love Story

مشخصات کتاب دشمنان (یک داستان عاشقانه)
مترجم :
شابک : 978-600-367-375-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 304
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1966
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 24 فروردین

سینگر برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات 1978

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب و به کارگردانی پال مازورسکی در سال 1989 ساخته شده است

معرفی کتاب دشمنان (یک داستان عاشقانه) اثر ایزاک باشویس سینگر

یک پناهنده و نجات یافته از جنگ جهانی دوم به اسم هرمان برودر، پیش از آن که بداند، سه زن را در زندگی خود می یابد: یادویگا، رعیتی لهستانی که او را از چشم نازی ها پنهان کرد؛ ماشا، عشق زیبارو و واقعی هرمان؛ و تامارا، همسر اول او که به شکل معجزه آسایی از مرگ نجات یافته است. هرمان که از فرط مشکلات، مات و مبهوت شده و در عین حال، فرار از آن ها را در زندگی کنار گذاشته است، با احساسی از عذابی قریب الوقوع و ابدی در خیابان های نیویورک، وقت می گذراند. کتاب دشمنان، بازگشت دوباره ی نجات یافتگان هولوکاست به متن اجتماع را مورد بررسی قرار می دهد. دوران هیتلر، اثرات خود را بر ذهن آنان گذاشته و حتی وقتی که هرمان، این شانس را به دست می آورد تا برای شروعی دوباره به آمریکا مهاجرت کند، زندگی را پیچیده تر و جان فرساتر از توان خود می یابد. او به عنوان شوهر سه زن، به یک متقلب، فریبکار و دروغگو تبدیل می شود. در داستان هرمان، زندگی خانوادگی و تک همسری، ارزش هایی از دست رفته هستند.

کتاب دشمنان (یک داستان عاشقانه)

ایزاک باشویس سینگر
ایزاک بشویس سینگر، زاده ی ۱۹۰۴ و درگذشته ی ۲۴ ژوئیه ۱۹۹۱، داستان نویس یهودی و برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال ۱۹۷۸ است. وی هم چنین جایزه ی کتاب ملی را دریافت کرده است.پدر ایزاک و پدر بزرگ مادری او خاخام بودند. او در سال ۱۹۳۵ به ایالات متحده مهاجرت کرد، سردبیر روزنامه ی «فوروارد» در نیویورک شد و اکثر داستان های کوتاه خود را برای اولین بار در آن روزنامه چاپ کرد.سینگر تمام آثارش را به ییدیش، زبان مادری خود نوشته است. پس از به شهرت رسیدن، داستان های کوتاه و بلند او یکی پس از دیگری با نظارت خودش ب...
نکوداشت های کتاب دشمنان (یک داستان عاشقانه)
One is forever suspended between laughter and tears by this rich and marvelous novel.
این رمان غنی و شگفت انگیز، مخاطب را به طور دائم به سوی اشک و لبخند سوق می دهد.
New York Times New York Times

Extraordinary.
فوق العاده.
New Yorker New Yorker

A remarkable Classic Novel.
رمانی کلاسیک و شایان توجه.
Library Journal Library Journal

قسمت هایی از کتاب دشمنان (یک داستان عاشقانه) (لذت متن)
هربار که هرمان، کشتار حیوانات و ماهی ها را مشاهده می کرد، فقط یک چیز به ذهنش می رسید: تمام انسان ها در رفتار با دیگر موجودات، نازی بودند.

خدای واقعی از ما متنفر است. اما ما در خیال، بتی ساخته ایم که دوستمان دارد و ما را بندگان خاص خودش آفریده. تو خودت گفتی که کافران خدا را از سنگ می سازند و ما از رویا.

هر کس مزه ی مرگ را چشیده باشد، دیگر کاری با زندگی ندارد.