کتاب دوست تا همیشه

Vicky Angel

مشخصات کتاب دوست تا همیشه
مترجم :
شابک : 978-6006475066
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 208
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1991
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 6 بهمن

برنده ی جایزه ی Rhode Island سال 2002

معرفی کتاب دوست تا همیشه اثر ژاکلین ویلسون

جید و ویکی دو دوست صمیمی و جدانشدنی هستند. یک روز که با هم بر سر اینکه در گروه دو باشند یا نمایش با هم بگو مگو می کنند و جید هم تصمیم می گیرد از شرکت در هر دو گروه انصراف دهد. ویکی با عصبانیت از جید جدا می شود و بلافاصله با ماشین تصادف می کند.

او چند ساعت به کما می رود و سرانجام می میرد. جید شوکه شده، و احساس گناه می کند. او دچار کابوس می شود و روح ویکی یک لحظه او را آرام نمی گذارد. ویکی در همه جا همراه جید است: در مدرسه، در خانه، در گفت و گو با دیگران و ویکی را تشویق به انجام ندادن تکالیف، برخوردهای خشن با آموزگازان، همکلاسی ها و پدر و مادرش می کند. ویکی برای جید همه چیز بود و همیشه حرف، حرف او بود و او تا آن هنگام بیشتر زیر سلطه ویکی بود و قدرت تصمیم گیری نداشت.

سرانجام جید به کمک مشاور و شرکت در گروه دو و نمایش و نزدیک شدن به دو تن از همکلاسی هایش و مقابله با حضور ویکی و فاصله گرفتن از او کم کم به آرامش می رسد. او دیگر می تواند خود تصمیم بگیرد و مستقل عمل کند بدون آنکه ویکی را از یاد ببرد و این همان چیزی است که ویکی هم برای جید می خواهد.

داستان به نوجوانان کمک می کند به کنار آمدن و پذیرش مرگ کمک می کند و درباره ی اهمیت استقلال رأی و اعتماد به نفس سخن می گوید.

کتاب دوست تا همیشه

ژاکلین ویلسون
ژاکلین ویلسون (انگلیسی: Jacqueline Wilson؛ زادهٔ ۱۷ دسامبر ۱۹۴۵) نویسنده بریتانیایی داستان‌های کودک و نوجوان است.وی در سال ۲۰۱۴ نامزد جایزه هانس کریستیان آندرسن شده بود.