کتاب زندگی و مرگ شهردار کاستربریج

The mayor of Casterbridge

مشخصات کتاب زندگی و مرگ شهردار کاستربریج
مترجم :
شابک : 978-6004900263
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 509
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1886
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 30 دی

معرفی کتاب زندگی و مرگ شهردار کاستربریج اثر تامس هاردی

زندگی و مرگ شهردار کاستربریج رمانی است متفاوت با غالب آثار ادبیات داستانی قرن نوزدهم که صرفا گرایش دارند از عشق به ازدواج برسند، از معصومیت به پختگی، یا از نادانی به دانایی. پیوندی مدرن است میان رمان های عصر ویکتوریایی و تراژدی های بزرگ شکسپیری به ویژه شاه لیر. درامی تراژیک است که کانون توجه اصلی در آن نه فردیت، که خود طبیعت بشر است.

ظهور و سقوط مایکل هنچارد قهرمان رمان با شکوفایی و سپس زوال یک روش زندگی مطابقت دارد در حالی که استیلای «بشر نوینی» که همانا دانلد فارفره باشد نشانه گذار به یک شیوه زندگی کاملا متفاوت است.

کتاب زندگی و مرگ شهردار کاستربریج

تامس هاردی
توماس هاردی، زاده ی 2 ژوئن ۱۸۴۰ و درگذشته ی 11 ژانویه ی ۱۹۲۸، رمان نویس و شاعر جنبش طبیعت گرایی اهل انگلستان بود. آثار او معمولا در جنبش طبیعتگرایی طبقه بندی می شوند، اما در چندین شعر او رگه هایی از ادبیات عصر روشنگری و رمانتیسیسم دیده می شود.توماس هاردی در حوالی دورچستر انگلستان به دنیا آمد. پدرش سنگ تراش و مادرش زنی با مطالعه بود. توماس تا سن هشت سالگی یعنی زمانی که برای اولین بار به مدرسه رفت، نزد مادرش درس می خواند. پس از آن چند سالی در یک مدرسه ی محلی، لاتین آموخت. از آن جا که موقعیت اجت...