کتاب تابوتی از هنگ کنگ

A Coffin From Hong Kong
کد کتاب : 15178
مترجم :
شابک : 978-6226344234
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 228
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1962
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 22 مرداد

معرفی کتاب تابوتی از هنگ کنگ اثر جیمز هدلی چیس

«تابوتی از هنگ کنگ» از داستان هایی است که چیس در زمان پختگی قلمش نوشته و طنز موجود در آن نشان می دهد که پی به خشونت بیش ازحد برخی کارهای سابق برده است. کارآگاه خصوصی داستان، پیش از آن که یک کهنه سرباز تعلیم دیده بزن بهادر باشد و بخواهد با زور بازو کارش را پیش ببرد، انسانی با احساسات بشری است که از رنج مردم، غمگین می شود و برایش فرقی نمی کند که این انسان، منشی تنهای یک میلیونر نفتی است یا یک دختر بی پناه هنگ کنگی که قربانی قاچاقچیان فرصت طلب می شود. او خلاف مردم، میلیونر نفتی را یک فرد بینی سربالای خودخواه نمی بیند و به او به چشم پدری که نگران پسرش است نگاه می کند. راین رنج سفر به هنگ کنگ و تمام خطراتش را می پذیرد تا حقیقت ماجرا برسد و در این راه نه رییس پلیسی – که به دلیل رابطه فامیلی با شهردار این پست را گرفته – می تواند مانعش شود نه قاتلانی که در کوچه های تاریک و خلوت هنگ کنگ کمین جانش را کرده اند.
به نظر می رسد چیس این کتاب را از روی دست چندلر نوشته و «خواب ابدی» او را به خاور دور برده است اما حقیقت این است که این کتاب داستانی منفک در دنیای ادبیات جنایی است که نویسنده اضلاعی از جنایت، عشق و انساندوستی را در مثلثی ادبی در آن گرد آورده است.
جیمز هادلی چیس مقلدان زیادی در ادبیات جنایی دارد اما فقط خود اوست که «سلطان بلامنازع تریلرنویسان جهان» است.

کتاب تابوتی از هنگ کنگ

جیمز هدلی چیس
جیمز هدلی چیس، زاده ی 24 دسامبر 1906 و درگذشته ی 6 فوریه ی 1985، نویسنده ی انگلیسی بود. او با نام واقعی رنه لاج برابزان ریموند در لندن به دنیا آمد. پدرش دوست داشت که آینده ای علمی داشته باشد بنابراین جیمز را در مدرسه ی کینگ در روچستر ثبت نام کرد.چیس، خانه را در 18 سالگی ترک و در سال 1932 با سیلویا ری ازدواج کرد. او وارد کار فروش کتاب و آثار ادبی شد که مقدمه ای بود بر ورودش به دنیای نویسندگی. چیس به عکاسی و گوش دادن به موسیقی کلاسیک نیز عشق می ورزید. این نویسنده، کارنامه ی بسیار پرباری دارد و ...