کتاب منظومه سرزمین بی حاصل

The waste land
سرزمین هرز
کد کتاب : 15216
مترجم :
شابک : 978-6001217098
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 168
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1922
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 6 مهر

خراب آباد
The Waste Land
(2 زبانه)
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 17,000 | 15,300 تومان

  • موجود
  • انتشارات: قطره قطره
    نویسنده:
کد کتاب : 18327
مترجم :
شابک : 978-6222018283
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 104
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1922
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 6 مهر

معرفی کتاب منظومه سرزمین بی حاصل اثر تی اس الیوت

کتاب "منظومه سرزمین بی حاصل" اثر "تی. اس. الیوت" با نام کامل توماس استرنز الیوت شاعر، نمایشنامه نویس، منتقد ادبی و ویراستار آمریکایی-بریتانیایی است.

محققان ادبیات به طور جهانی "سرزمین بی حاصل" الیوت را یکی از تأثیرگذارترین اشعار قرن بیستم می شناسند. این شعر ، تصاویر زیادی را به تصویر می کشد ، از کلاسیک های ادبیات غربی گرفته تا کارت های تاروت ، از مردم شناسی گرفته تا متون مقدس شرقی. این عنوان به سرزمین بی ثمر فیشر کینگ در افسانه آرتورین اشاره دارد. هر دو پادشاه و سرزمین سرانجام از طریق گری مقدس رستگاری پیدا می کنند. "تی.اس.الیوت" با استفاده استادانه از زبان و نمادها ، مسئله معنا را در دنیای مدرن درخشان ترسیم می کند --- و راهی برای تعمیق معنا!

"منظومه سرزمین بی حاصل" که شامل بیست و چهار شعر می باشد ، برخی از مهمترین آثار جنبش ادبی مدرنیستی را گردآوری می کند که الیوت را به عنوان یکی از مهمترین شاعران قرن بیستم کرده است."سرزمین بی حاصل" به کسانی که دنبال آثار مهم شعری هستند و تازه استعداد "تی.اس.الیوت" را کشف کرده اند بسیار توصیه می شود.

مضمون معروف ترین اثر "تی. اس. الیوت" ، همانطور که از عنوان پیداست ، سرانجام وخیم است ، سرخوردگی ، ناامیدی و مرگ... همچنین در این مجموعه آهنگ عشق "جی. آلفرد پروفروک" قرار دارد که پیش از انتشار "منظومه سرزمین بی حاصل" برای اولین بار در سال 1910 منتشر شده بود.

کتاب منظومه سرزمین بی حاصل

تی اس الیوت
تی. اس. الیوت با نام کامل توماس استرنز الیوت شاعر، نمایشنامه نویس، منتقد ادبی و ویراستار آمریکایی-بریتانیایی بود. او با آثاری چون «سرزمین هرز» (۱۹۲۲) و «چهار کوارتت»(۱۹۴۳)، رهبر جنبش نوسازی شعر و شاعری به شمار می رفت. سبک بیان، سرایش و قافیه پردازی وی، زندگی دوباره ای به شعر انگلیسی بخشید. انتشار «چهار کوارتت» الیوت، او را به عنوان برترین شاعر انگلیسی زبان در قید حیات در زمان خود، شناساند و در سال ۱۹۴۸، نشان «مریت» و جایزهٔ نوبل ادبیات را از آن ...
نکوداشت های کتاب منظومه سرزمین بی حاصل
"In ten years' time," wrote Edmund Wilson in Axel0s Castle (1931), "Eliot has left upon English poetry a mark more unmistakable than that of any other poet writing in English."
ادموند ویلسون در قلعه Axel0s (1931) نوشت: "در مدت زمان 10 سال ،" الیوت بر روی شعر انگلیسی اثر برجسته تر از هر شاعر دیگری که به زبان انگلیسی می نویسد ، گذاشته است. "

قسمت هایی از کتاب منظومه سرزمین بی حاصل (لذت متن)
آوریل بی رحم ترین ماه است که می رویاند از خاک بی جان یاس ها را با هم می آمیزد خاطره ها و هوس ها را و به جنبش می آورد ریشه های افسرده را با باران بهار زمستان گرممان نگاه می داشت و می پوشاند زمین را با برف فراموشی و حیاتی ناچیز می دماند از گذرگاه ساقه های خشک.

«آن جنازه را که کاشتی سال پیش در بوستانت، «شروع به جوانه زدن کرده است؟ شکوفه می دهد امسال؟ «یا یخ بندان بی انتظار، بسترش را آشفته ساخته؟ «راستی دور نگاه دار آن سگ را از این مکان. او دوستدار انسان هاست. «چه بسا بیرون کشد با چنگال خویش از نو آن جنازه را. «تو ای ریاکار خواننده! تو ای همسان من! برادر من!