کتاب بابای سیمون

Le papa de Simon et autres nouvelles
و سی و یک داستان دیگر

مشخصات کتاب بابای سیمون
مترجم : فیروزه دیلمقانی
شابک : 978-9644487040
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 342
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1879
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 بهمن

معرفی کتاب بابای سیمون اثر گی دو موپاسان

موپسان حدود چهار رمان و بیش از سیصد داستان کوتاه نوشته است و انصافا استاد بی چون و چرای داستان های کوتاه است. اشتهار موپسان و غنای سبک او چندان نیاز به تعریف و تمجید ندارد. گوناگونی منابع الهام این نویسنده همراه با شیوهٔ بیان که با طنزهایی غالبا به روانی لابلای جمله هایش پدیدار می شوند و نیز، هماهنگی کلام با تصاویر واقعیت های زندگی، با ظرافت و هوشمندی، ذهن خواننده را به چالش می کشد. او، در کالبدشکافی احساس و غوغای درونی و پیچیدگی های روان، استاد به تمام معنی است. روایت هایش از ترس تنهایی، خیانت ها، دروغ، کمرویی، درشتی، خباثت، فداکاری و هزاران پیچ و خم های روحی، بیش از هر چیز شواهدی گویا بر مدرنیته آثار او هستند که آمیخته با روان شناسی و غالبا سرشار از طنزهایی گاه گزنده است. نثرش زیبا و موجز است و هرگز خالی، و سخیف و بی محتوا نیست.
گی دو موپسان نویسنده ی فرانسوی، پنجم ماه اوت ١٨٥٠ به دنیا آمد و ششم ژانویه ١٨٩٣ از دنیا رفت. نام اصلی او، آنری رونه آلبر گی دو موپسان است.

کتاب بابای سیمون

گی دو موپاسان
آنری رنه آلبر گی دو موپاسان' (به فرانسوی: Henri René Albert Guy de Maupassant) (زادهٔ ۵ اوت ۱۸۵۰-درگذشتهٔ ۶ ژوئیهٔ ۱۸۹۳) نویسنده فرانسوی است.مشکلات خانوادگی از یک سو و روح رنجور او از سوی دیگر الهام‌بخش نوشته‌هایی شدند که نه تنها توجه دنیای ادبیات را به خود جلب کرد، بلکه نشانه آشکاری بود بر تعارضات و آشوب‌های درونی این نویسنده.«موپاسان» در 20 سالگی داوطلبانه به ارتش فرانسه پیوست و در جنگ فرانسه و آلمان شرکت کرد. پس از گذشت چند سال به پاریس بازگشت و برای شش سا...