کتاب آغوشی برای یک سفر طولانی

Hug for a long trip
روزنوشت های تهران و جایی جز تهران
کد کتاب : 15427
شابک : 978-6003672833
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 104
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 19 مرداد

معرفی کتاب آغوشی برای یک سفر طولانی اثر سید محمد مرکبیان

این مجموعه درواقع بخشی از روزنوشت هایی است که مرکبیان در یک دهه اخیر نوشته است. وی درباره ی انتشار این مجموعه می گوید: «هیچ وقت نمی خواستم منتشرشان کنم. می نوشتم که چیزی را پیدا کنم یا آنکه خاکش کنم. می نوشتم که بترسم و یا از ترس فرار کنم. من فقط می نوشتم که زنده مانده باشم. من فقط می خواستم ردی از آنچه گذشته را، یک جای روزگارم ثبت کرده باشم. تمام این نوشته ها روزی پلی بوده اند از گذشته به امروز. پل هایی که در یک شب ساخته می شدند و در لحظه ای متروکه. تا آنکه یک شب دکتر ساسان تبسمی – مترجم – مهمانم بود. ازم خواست که فکری به حال این روزنوشت ها کنم. خواست به دست او بسپارمشان تا منتشرشان کند. گفت می رود شمال، یک ماه دیگر بر می گردد و مجموعه ای را می گیرد. ازش وقت خواستم تا فکر کنم. خندید و گفت بر که گشتم آماده اش کن. رفت و هیچ وقت برنگشت. رفت و دلمان را هم برد. حالا که گریه هم با رفتنش کنار آمده این مجموعه را منتشر کردم. چیزی ست شبیه پل از دیروز من به خاطراتی که در جهانم پخش شده اند.»

کتاب آغوشی برای یک سفر طولانی

دسته بندی های کتاب آغوشی برای یک سفر طولانی
قسمت هایی از کتاب آغوشی برای یک سفر طولانی (لذت متن)
نوشتن اگر زبان مشترک ما نباشد، برای من، دهان پنهان و پر بهانه ای ست در تاریکی جیب های زمان. نوشتن، زبان مشترک عقل و احساس آدمی ست که گه گاه با خودش حرف می زند؛ آنقدر آرام که لبانش در سکون می مانند و آنقدر بلند که روزی به گوش های تو در آن سوی جهان خواهد رسید.

جهانی که دیوارهایش، آدم هایش هستند و رفیقانش منظره هایی که روزی باهم به آنها نگاه کرده ایم. جهانی که خاطراتت را در دریاهایش غرق می کند و گاه آن آدمی که در قلب دریا فرو می رود، گاه آن کس که فرو می رود، آنکه غرق می شود؛ آنچنان عاشقانه زیسته که انگار برای دریا دلبری می کند. جهانی با نقابی برای نیمه های روشن و تاریک هر آدمی در گوشه ی آن همه شبانه روز.