کتاب سفر دریایی با دن کیشوت

Meerfahrt mit Don Quijote
کد کتاب : 15493
مترجم :
شابک : 978-6004901451
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 129
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1934
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 17 تیر

معرفی کتاب سفر دریایی با دن کیشوت اثر توماس مان

در بهار سال ۱۹۳۴ توماس مان، به دعوت ناشر امریکایی آثارش برای یک سلسله سخنرانی به امریکا رفت. آن زمان تنها وسیلهٔ عبور از اقیانوس اطلس کشتی اقیانوس پیما بود، با سفری بیش یا کم ده روزه.
توماس مان در این سفر با خواندن رمان دن کیشوت سرگرم بود و هم زمان در تفسیر لطایف و طنز این رمان جهانی یادداشت هایی بر کاغذ می آورد، مجموعه ای از باریک نگری چندسویه که به این کتاب شکل داده است.
در آن زمان یک سالی می شد که هیتلر در آلمان به قدرت رسیده بود و در پی آن توماس مان از وطن خود رانده شده بود. درد آوارگی و بیم از وقوع جنگ از دیگر دغدغه های او هنگام نگارش این سفرنامه بود و به آن رنگی از غم داده است.
از دن کیشوت تفسیر بسیار درخشانی هم از هاینریش هاینه، شاعر آلمانی قرن نوزدهم، پیوست این کتاب شده است، به همراه چهره نگاری ای از شاه فیلیپ دوم، خودکامهٔ اسپانیایی هم روزگار سروانتس.

کتاب سفر دریایی با دن کیشوت

توماس مان
توماس مان در روز ۶ ژوئن ۱۸۷۵ در شهر لوبک آلمان متولد شد. پدر او، بازرگان غلات بود که بعدها به مقام سناتوری شهر لوبک هم رسید. توماس از جانب مادر، یک رگه ی پرتغالی داشت. تحصیلاتش را تا ۱۹ سالگی در لوبک گذراند و پس از مرگ پدرش همراه خانواده اش راهی مونیخ شد. در آنجا وارد یک شرکت بیمه شد و توانست نخستین اثر خود، افتاده ها، را به پایان برساند. در همان زمان، وارد دانشگاه مونیخ شد و رشته های تاریخ و ادبیات و اقتصاد سیاسی را دنبال کرد.در سال ۱۸۹۷ همراه برادرش به رم رفت و در همان سال کتاب بودنبروک ها ...