کتاب تک گویی های مدرن برای زنان

The Methuen Book of Modern Monologues for Women
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 32,000 | 28,800 تومان

  • موجود
  • انتشارات: بیدگل بیدگل
    نویسنده:
کد کتاب : 15503
مترجم :
شابک : 978-6226401890
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 212
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 20 مرداد

معرفی کتاب تک گویی های مدرن برای زنان اثر کریس سالت

«تا جایی که می توانید درباره ی نقش موردنظرتان کندوکاو کنید. به دستورهای صحنه ی نمایشنامه نویس دقت کنید. بدین ترتیب، به سرنخ های ارزنده ای دست خواهید یافت. ببینید دیگران درباره ی آن نقش چه نظری دارند؟ چه اتفاق هایی برایش افتاده است؟ تحت تأثیر چه چیزهایی است؟ خواسته اش چیست؟ اهل کجاست؟ حالا کجاست؟ در کلیسا؟ پارک؟ سالن طراحی؟ قطب شمال؟ سونا؟ با چه کسی حرف می زند؟ چه رابطه ای با هم دارند؟ اکنون چرا این حرف را می زند؟ سبک کار چیست؟ مربوط به چه دوره ای است؟ چه کاره است؟ چه لباسی پوشیده است؟ کفش پاشنه سوزنی؟ فرض کنید نمایشنامه مربوط به ۱۹۰۲ باشد. آیا خانم ها در آن زمان پاهای شان را روی هم می انداختند؟ این طور بازی کردن خیلی سخت است! بکوشید تا موقعیت را بازی کنید. مفهوم را بازی کنید.»
این کتاب گزیده ای ست از تک گویی هایی که از نمایشنامه های معروف نیمهٔ دوم سدهٔ نوزدهم(فرانک ودکینت، اسکار وایلد، گرهارت هاو پتمان، آلفرد ژاری) تا دههٔ ۱۹۷۰(داریو فو، آلن آیکبورن، پم جمس، مارگریت دوراس) برگرفته شده، و ایستگاهی ست کوتاه برای دیدار با بسیاری از نمایشنامه نویسانی که به کمک هم در درازنای این راه، پرچم تئاتر مدرن را برافراشته اند.

کتاب تک گویی های مدرن برای زنان

کریس سالت
كريس سالت شعر، نمایشنامه، کتاب، ویژگی ها و کارگردانی را در تئاتر می نویسد.او بسیاری از کتاب ها و مجلات را نگاشته و ویرایش کرده است و کارهای خود را در انگلستان، آمریکا، فرانسه، کانادا ، آلمان و فنلاند انجام داده است.کارهای او در رادیو 3 و 4 پخش شده، توسط دیگران خوانده شده، و در بسیاری از گلچین ها، و مجلات ظاهر شده است.کریس یک مجری آموزش دیده است و سالها قبل از تمرکز روی کارگردانی و نویسندگی، به عنوان بازیگر زن فعالیت کرده است.او مدیر هنری Bakehouse، یک مکان شکوفایی هنر در جنوب غربی اسکاتلند اس...