کتاب یا این یا آن

Either/Or

مشخصات کتاب یا این یا آن
مترجم :
شابک : 978-9642133444
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 442
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1843
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 1 اسفند

معرفی کتاب یا این یا آن اثر سورن کی یرکگور

این کتاب جلد اول یا این یا آن اولین کتاب مهم سورن کی رکگور فیلسوف مسیحی دانمارکی است که به مباحث الهیات، فلسفه ی اگزیستانسیالسیتی و مراحل مختلف زندگی انسان می پردازد. کتاب دو جلد دارد: جلد اول«یا این» و جلد دوم «یا آن» و اولین بار در سال 1847 به زبان دانمارکی منتشر شده است. کیرکگور که عادت داشت نوشته هایش را با نام مستعار منتشر کند این کتاب را با نام مستعار ویکتورارمیتا منتشر کرد.
کیرکگور در یا این یا آن خطوط کلی نظریه ای راجع به هستی انسانی را ترسیم می کند. بنای این نظریه استوار بر تمایزی است میان دو شیوه ی زندگی: زندگی مبتنی بر اصالت زیبا شناسی و لذت جویی، و زندگی اخلاقی که پایه اش تعهد و مسئولیت پذیری است.

کتاب یا این یا آن

سورن کی یرکگور
سورن کی یرکگور، زاده ی 5 می 1813 و درگذشته ی 11 نوامبر 1855، فیلسوف برجسته ی دانمارکی بود.کی یرکگور در کپنهاگ متولد شد. پدر او بازرگانی ثروتمند و باایمانی بود که افکار و اعمالش، تأثیر زیادی بر سورن داشت. کی یرکگور، الهیات و فلسفه را در دانشگاه کپنهاک آموخت و تا مدتی پیرو فلسفه ی هگل بود تا این که فلسفه ی هگل را جزیره ای امن برای انسان و جایگاه او ندانست. او به شدت معتقد بود که هگل کاخ محکمی را بنا کرده که خودش در آن جایی ندارد و علیه آن عکس العمل نشان داد. کی یرکگور زمانی که در دانشگاه بود، ا...