کتاب برگردان روایت گونه شاهنامه فردوسی به نثر

Shahnameh

مشخصات کتاب برگردان روایت گونه شاهنامه فردوسی به نثر
مترجم :
شابک : 978-9643411220
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 552
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 18
زودترین زمان ارسال : 29 دی

معرفی کتاب برگردان روایت گونه شاهنامه فردوسی به نثر اثر ابوالقاسم فردوسی

... هر ایرانی باید شاهنامه را بخواند و لفظ و معنی و قالب و محتوای آن را سرمشق و راهنمای کار خود قرار دهد. شاهنامه را بخواند و مکرر بخواند تا به عمق فرهنگ با ارج ایران تا پایان سده چهارم هجری به خوبی آگاهی پیدا کند و بداند که بیهوده نیست سخن فردوسی را با سخن از آسمان به زمین آمده برابر و کار او را بالا بردن سخن و باز بر کرسی نشاندن آن دانسته اند. آری بیهوده سخن بدین درازی نشود.
... بدیهی است خوانندگان گرامی توجه خواهند فرمود که این برگردان نه از سنخ رستم نامه است که قسمتی از شاهنامه را با اضافاتی دارد و سابقا چاپ سنگی شده است و نیز نه برگردان بیت به بیت و کلمه به کلمه نظیر برگردان بنداری به عربی است، بلکه برگردان گونه کوتاه و ساده ای است بی آنکه از اصل مطلب هیچ نکته ای کاسته شده باشد. امید که مقبول طبع ادب دوستان قرار گیرد و چشم بر کاستیهای آن فرو بندند و به حرمت استاد طوس آن را به چیزی دارند.

کتاب برگردان روایت گونه شاهنامه فردوسی به نثر

ابوالقاسم فردوسی
ابوالقاسم فردوسی طوسی (زادهٔ ۳۲۹ هجری قمری – درگذشتهٔ ۴۱۶ هجری قمری، در طوس خراسان)، شاعر حماسه‌سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه، حماسهٔ ملی ایران، است. برخی فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند که از شهرت جهانی برخوردار است. فردوسی را حکیم سخن و حکیم طوس گویند.پژوهشگران سرودن شاهنامه را برپایهٔ شاهنامهٔ ابومنصوری از زمان سی سالگی فردوسی می‌دانند. تنها سروده‌ای که روشن شده از اوست، خود شاهنامه است. شاهنامه پرآوازه‌ترین سرودهٔ فردوسی و یکی از ...
دسته بندی های کتاب برگردان روایت گونه شاهنامه فردوسی به نثر