کتاب بنیادگرای ناخواسته

The Reluctant Fundamentalist
کد کتاب : 15248
مترجم :
شابک : 978-6008975472
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 214
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 آبان

بنیادگرای ناراضی
The Reluctant Fundamentalist
کد کتاب : 1562
مترجم : حکیمه انتصاری
امیرحسین صادقی
شابک : 978-964-191-564-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 146
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 آبان

معرفی کتاب بنیادگرای ناراضی اثر محسن حمید

کتاب بنیادگرای ناراضی، رمانی نوشته ی محسن حمید است که نخستین بار در سال 2007 انتشار یافت. داستان این رمان پرفروش به جوانی پاکستانی می پردازد که در دانشگاه پرینستون تحصیل کرده است. او در شهر نیویورک در یک شرکت معتبر فعال در زمینه ی تحلیل های تجاری مشغول به کار می شود و به زنی از طبقه ی بالای جامعه ی نیویورک علاقه پیدا می کند. به نظر می رسد که او رویای آمریکایی را برای خود به واقعیت تبدیل کرده تا این که حادثه ی یازده سپتامبر همه چیز را تغییر می دهد. شخصیت اصلی همزمان با مشاهده ی رنج های زن و شهر مورد علاقه ی خود، درمی یابد که جایگاهش در جامعه کاملاً متفاوت شده است. او که شاهد فرو ریختن جهان رویاهایش است، باید میان ماندن در کشور آرزوهایش و یا بازگشتن به خانه، یکی را انتخاب کند.

کتاب بنیادگرای ناراضی


ویژگی های کتاب بنیادگرای ناراضی

از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

نامزد جایزه من بوکر

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 2012 ساخته شده است.

محسن حمید
محسن حمید، زاده ی 23 جولای 1971، مشاور نام تجاری (برند) و نویسنده ی پاکستانی/ انگلیسی است.حمید از 3 تا 9 سالگی را در آمریکا گذراند و پس از آن، به لاهور پاکستان بازگشت. او در هجده سالگی به منظور ادامه ی تحصیلات به آمریکا برگشت و در سال 1993 با معدل ممتاز از دانشگاه پریسنتون فارغ التحصیل شد. حمید، پیشنویس اولین رمان خود را در کارگاه نویسندگی تحت تعلیم تونی موریسون نوشت و پس از اتمام تحصیل به پاکستان بازگشت تا بیشتر روی آن کار کند.
نکوداشت های کتاب بنیادگرای ناراضی
Hamid's mesmerising novel.
رمان مسحورکننده ی حمید.
The Guardian

Brilliant and powerful.
درخشان و قدرتمند.
Penguin Random House Penguin Random House

Hamid has done something extraordinary with this novel.
حمید با خلق این رمان، کاری خارق العاده را به انجام رسانده است.
Washington Post Washington Post

قسمت هایی از کتاب بنیادگرای ناراضی (لذت متن)
عذرخواهی می کنم جناب که مصدع می شوم، آیا کمکی از دستم برمی آید؟ آه، گویا شما را ترساندم. از ریش هایم نترسید، من از علاقه مندان آمریکا هستم. احساس کردم دنبال چیزی می گردید؛ در واقع فراتر از این که به دنبال چیزی باشید، به نظر می رسد در مأموریت هستید و از آن جایی که من اهل این شهر هستم و زبان شما را هم خوب می دانم، تصور می کنم شاید بتوانم در خدمتتان باشم.

از کجا می دانم شما آمریکایی هستید؟ خیر، نه از روی رنگ پوستتان؛ در کشور ما طیف متنوعی از رنگ پوست وجود دارد و رنگ پوست شما هم در میان مرزنشینان شمال غرب، فراوان دیده می شود. لباس هایتان هم دلیل برملا شدن رازتان نیست؛ یک گردشگر اروپایی هم می تواند به راحتی کت و شلوار چاک دار و پیراهن دکمه دار شما را از فروشگاه د موینز تهیه کند. قبول دارم، سر تراشیده و قفسه ی سینه ی ستبرتان - که باید عرض کنم قفسه ی سینه ی مردی است که به صورت منظم و حتی خیلی بیشتر از دو دست بیست و پنج تایی پرس سینه می زند - از ویژگی های گروه خاصی از آمریکایی هاست.