کتاب دوستت دارم

I love you
(هزار سال دوستت دارم در شعر ایران)
کد کتاب : 15639
شابک : 978-2000742449
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 304
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 11
زودترین زمان ارسال : 23 مرداد

معرفی کتاب دوستت دارم اثر سعدی

عشق از مضامین پرتکرار ادبیات فارسی است و به نوعی جان مایه ی شعر فارسی به حساب می آید.
هزار سال دوستت دارم درادبیات فارسی، مجموعه ای است از زیباترین اشعارعاشقانه ی ادبیات فارسی که توسط یارتا یاران گرداوری شده است. مضمون اشعار ابراز عشق است و ملاک انتخاب آنها زبان و بیان منحصر به فرد آنهاست. از قرن سوم هجری یعنی از زمان رودکی به عنوان نخستین شاعر پارسی گوی تا شاعران معاصر چون احمد شاملو را در بر می گیرد. اشعار منتخب شده قالب های مختلف از غزل، رباعی و قصیده ... تا شعر نو را شامل می شود. همراه با هر شعر عکسی مناسب باحال و هوای آن انتخاب شده است که لذت خواندن این اشعار را چندین برابر می کند.

کتاب دوستت دارم

قسمت هایی از کتاب دوستت دارم (لذت متن)
خبرت هست که بی روی تو آرامم نیست/ طاقت بار فراق، این همه ایامم نیست/ چشم از آن روز که بر کردم و رویت دیدم/ به همین دیده سر دیدن اقوامم نیست/ به سراپای تو ای دوست که از دوستیت/ خبر از دشمن و اندیشه ز دشنامم نیست/ دوستت دارم اگر لطف کنی ور نکنی/ به دو چشم تو که چشم از تو به انعامم نیست.

از واقعه ای تو را خبر خواهم کرد/ وآن را به دو حرف مختصر خواهم کرد: با عشق تو در خاک نهان خواهم شد/ با مهر تو سر زخاک برخواهم کرد.

خبرت هست که بی روی تو آرامم نیست/طاقت بار فراق، این همه ایامم نیست چشم از آن روز که بر کردم و رویت دیدم/ به همین دیده سر دیدن اقوامم نیست به سراپای تو ای دوست که از دوست ایت/ خبر از دشمن و اندیشه ز دشنامم نیست دوستت دارم اگر لطف کنی ور نکنی/ به دو چشم تو که چشم از تو به انعامم نیست.