کتاب صومعه پارم

La Chartreuse de Parme

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 35,000 | 29,750 تومان

  • موجود
  • انتشارات: دوستان دوستان
    نویسنده:
مشخصات کتاب صومعه پارم
مترجم :
شابک : 978-9647468558
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 581
سال انتشار شمسی : 1383
سال انتشار میلادی : 1839
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 2 بهمن

معرفی کتاب صومعه پارم اثر استاندال

نام واقعی استاندال، هنری بیل است استاندال بعد از بالزاک از مهمترین نویسندگان فرانسوی است. او یکی از پیشکسوتان ادبیات رئالیسم انتقادی نیز هست. به نظر هم عصران او، چون آثار استاندال اغلب اتوبیوگرافی گونه بودند، نام مستعار را اختیار کرد تا مورد پیشداوری غلط کلیسا و فضول های باسواد قرار نگیرد.
نیچه در رابطه با استفاده از نام مستعار می نویسد: زمانیکه کتاب حرفی برای گفتن دارد، نویسنده باید سکوت کند و خود را عقب بکشد. روانشناسان غرب هم به غلط، استفاده از نام مستعار را ترس از پدر زورگو یا انکار خویشاوندی با نام خانوادگی و رابطه با پدر خود می دانند. جامعه شناسان از دلایل دیگری نام می برند، از جمله: فروتنی نویسنده، ترس از تعقیب دولت، ترس از خواننده و جو فرهنگی حاکم، نداشتن اعتماد به نفس لازم، جدی نگرفتن خود، فرار از نام خانوادگی طولانی و چندطبقه، و یا یک بازی مخفی بچگانه و شوخی با خواننده. یعنی استفاده از نام مستعار، نه یک توطئه دشمنانه ژورنالیستی است و نه هرزه گری بی اصول. درس های تاریخ به ما خبر می دهد که در دوره یی از حکومت بوروکراتیک شوروی استالینیستی سابق، به کاربردن نام مستعار طبق قانون ممنوع بود و نویسنده می بایست نام مستعار خود را قبلا به مقامات امنیتی اطلاع می داد و آن را به ثبت می رساند تا سازمان های مخوف دولتی بدانند با چه کسی طرف هستند.

کتاب صومعه پارم

استاندال
ماری هنری بیل، زاده ی 23 ژانویه ی 1783 و درگذشته ی 23 مارس 1842، نویسنده ی فرانسوی بود که بیشتر با نام استاندال شناخته می شود.استاندال، دوران کودکی نه چندان شادی داشت و مادرش را در هفت سالگی از دست داد. دنیای نظامی و تئاتر، تأثیر زیادی بر زندگی او داشتند. او به ارتش پیوست و در حمله ی نیروهای ناپلئون به روسیه در سال 1812 حضور داشت. استاندال با ورود به دنیای نمایش، به نویسندگی روی آورد. او در سال های پایانی زندگی خود از بیماری های مختلفی رنج می برد اما در همین زمان بود که برخی از معروف ترین آثا...