کتاب صومعه پارم

La Chartreuse de Parme
کد کتاب : 15722
مترجم :
شابک : 978-9647468558
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 581
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1839
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 26 اردیبهشت

معرفی کتاب صومعه پارم اثر استاندال

صومعه پارم رمانی از استندال است که در سال 1839 منتشر شد روایتگر داستان یک نجیب زاده ایتالیایی در دوران ناپلئونی و بعد از آن ، که مورد تحسین بالزاک، تولستوی ، آندره ژید، دی لمپدوسا و هنری جیمز قرار گرفت. همچنین این این رمان برای اپرا ، فیلم و تلویزیون استفاده شده است.

فابریزیو دل دونگو که از اشراف جوان و ایتالیایی است ، مصمم است که از دستور پدر راست گرای خود سرپیچی کند و برای جنگ برای ناپلئون به میدان برود. او در نبرد واترلو ، آماده و در عین حال پر از شور و شوق جنگ و جلال ظاهر می شود. سرانجام با توجه به توصیه ها ، فابریزیو به میلان باز میگردد..

در بازگشت چون پدرخوانده اش مارکی دل دونگو، او را از قصر می راند به نزد عمه اش در پارم پناه می برد. در واقع، ژینای بسیار زیبا که بیوه مانده است، با دوک دو سانسورینا ی پیر ازدواج کرده است و زینت دربار کوچک پارم است. فابریس جوان، اکنون که راه افتخار نظامی به رویش بسته شده است، در چنین محیطی، برای معاضدت جاه پرستی عمه اش، آماده پیش گرفتن راه کشیشی می شود و معاون اسقف پیر می گردد. اما، روحیه پر هیاهوی او، که هدفی حقیقی ندارد، او را به عشقهای پرحادثه و زودگذر می کشاند …

کتاب صومعه پارم

استاندال
ماری هنری بیل، زاده ی 23 ژانویه ی 1783 و درگذشته ی 23 مارس 1842، نویسنده ی فرانسوی بود که بیشتر با نام استاندال شناخته می شود.استاندال، دوران کودکی نه چندان شادی داشت و مادرش را در هفت سالگی از دست داد. دنیای نظامی و تئاتر، تأثیر زیادی بر زندگی او داشتند. او به ارتش پیوست و در حمله ی نیروهای ناپلئون به روسیه در سال 1812 حضور داشت. استاندال با ورود به دنیای نمایش، به نویسندگی روی آورد. او در سال های پایانی زندگی خود از بیماری های مختلفی رنج می برد اما در همین زمان بود که برخی از معروف ترین آثا...
نکوداشت های کتاب صومعه پارم
The Charterhouse of Parma has never sparkled in English with such radiance as it does in Richard Howard's new translation.
صومعه پارم بسیار درخشان است.
Edmund White

An epic tale of war, love, sex, politics, and religion...an action-packed narrative.
حکایتی حماسی از جنگ ، عشق ، جنسیت، سیاست و مذهب ... یک روایت بسیار خوب.
New Yorker New Yorker

قسمت هایی از کتاب صومعه پارم (لذت متن)