کتاب در جست و جوی جهانی بهتر

In Search of a Better World
کد کتاب : 15872
مترجم :
شابک : 978-6229500385
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 281
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1984
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 6 بهمن

معرفی کتاب در جست و جوی جهانی بهتر اثر کارل پوپر

در جست و جوی جهانی بهتر مجموعه مقالات و سخنرانی های گونه گونی ست که طی سی سال رقم خورده اند و بعدا به صورت کتابی واحد درآمده اند.

محور مطالب این مجموعه، همچون تقریبا تمامی آثار پوپر، که چون خونی در رگ مباحث روان است، مسئله ی معرفت است و درس گرفتن از تجربه، آن هم با رویکردی انتقادی در جست و جوی بی پایان حقیقتی بی پایان.

رویکردی انتقادی گویی عصاره ی عبرت از تفطن به تاریخی از آرامش حقیقت گریز جهل مرکب است، که همواره در کمین آدمی ست و آماده تا او را عاشقانه بیآغوشد، و در صورت معاشقه زاینده ی غفلتی ست که حد و حرمت حقیقت را پای می مالد. لذا در جست و جوی بی پایان حقیقت باید، به سان بازی قایم با شک، بیابی نهان از نظر را؛ با این تفاوت که، حقیقت دیوار سک سک ندارد.

کتاب در جست و جوی جهانی بهتر

کارل پوپر
سِر کارل رایموند پاپر (Karl Popper (زاده ۲۸ ژوئیه ۱۹۰۲ - درگذشته ۱۷ سپتامبر ۱۹۹۴) فیلسوف علم، منطق دان، ریاضی‌دان و اندیشمند اتریشی-انگلیسی و استاد مدرسه اقتصاد لندن بود. او یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان علم سده بیستم به حساب می‌آید و آثار زیادی در فلسفه سیاسی و اجتماعی از خود باقی گذاشته‌است. پاپر به دلیل کوشش‌هایش در رد روش علمی طرفداران کلاسیک مشاهده/استنباط (اثبات‌گرایان) از طریق پیشبرد روش ابطال‌پذیری تجربی، مخالفت‌اش با دانش برآمده از قیاس و استدلال ک...