کتاب عقل گرایان

The Rationalists
(تاریخ فلسفه غرب 4)
کد کتاب : 15993
مترجم :
شابک : 978-9643347932
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 334
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1988
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب عقل گرایان اثر جان کاتینگهام

قرن هفدهم میلادی شاهد تغییر نظری بنیادی در شیوه های اندیشیدن ما درباره خودمان و جهان بود. نظر اطمینان بخش قرون وسطی درباره جهانی زمین مرکز که به صراحت به سود بشر طرح شده بود پیوسته در حال فرسودن بود؛ ولی در همین هنگام خوش بینی تازه ای درباره امکان پرورش تبیینی روشن و جامع در خصوص چگونگی کار جهان سر بر آورد. این خوش بینی با عزمی برای رسوخ به طبیعت ذهن انسان و نسبت آن با جهان مادی نیز همراه بود.
جان کاتینگهام مولف کتاب «عقل گرایان (تاریخ فلسفه غرب ۴)» با توجه به همین زمینه فکری کوشش های سه فیلسوف بزرگ «عقل گرا» دکارت، اسپینوزا، لایبنیتس را پی می گیرد که برای دست و پنجه نرم کردن با نقش تازه انسان در طبیعت و فراهم کردن فهمی یک دست از واقعیت به طرح نظام های نوین فلسفه پرداختند.

کتاب عقل گرایان

جان کاتینگهام
جان کاتینگهام (John Cottingham) (متولد ۱۹۴۳) فیلسوف اهل انگلستان و استاد ممتازِ بازنشسته دانشگاه ردینگ او سِمَت‌های علمی و اجرایی متعددی در مراکز گوناگون علمی و آکادمیک داشته‌است.عمده پژوهش‌های فلسفی وی بر محور اوایل دوران فلسفه جدید، فلسفه دین و فلسفه اخلاق دور می‌زند و تا به حال بیش از ده کتاب و نیز بیش از هشتاد مقاله در نشریات یا کتاب‌ها به صورت فردی یا با همکاری دیگران تألیف، ترجمه یا ویرایش کرده‌است. کاتینگهام به زبان‌های لاتین، یونانی و فرانسه مسلط است...
دسته بندی های کتاب عقل گرایان