کتاب سکولاریسم و دموکراسی در ترکیه

Secularism and Muslim Democracy in Turkey
کد کتاب : 16115
مترجم :
شابک : 978-9641851622
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 469
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب سکولاریسم و دموکراسی در ترکیه اثر هاکان یاووز

حزب اسلام گرای عدالت و توسعه در سال ۲۰۰۲ در ترکیه به قدرت رسید. این حزب از آن زمان، با فاصله گرفتن از یک موضع سخت عقیدتی، به رهیافتی محافظه کارتر و گرایشی دموکرات تر گرائیده است. م. هاکان یاووز، اندیشمند برجسته ی ترک با نقد و بررسی این دو سودایی حزب عدالت و توسعه، به چگونگی رویکرد حزبی سیاسی و پایبند به ایدئولوژی عمیقا دینی، به تساهل و دموکراسی، و نیز پرسش بنیادین امکان تعدیل رفتار و عقیده گروه های تندرو اسلامی در فرایندی لاجرم تعاملی با یک نظام سیاسی قانون محور و رقابتی می پردازد.
چیرگی واقعیات سیاسی بر عقاید و اصول جزمی و تحلیلی که نویسنده از خیزش و تکامل حزب عدالت و توسعه و پیروزی آن در انتخابات سال ۲۰۰۷ ارائه می دهد، کم وبیش در سایر کشورهای مسلمان مواجه با چالش های مشابه و قابل عبور است. کتاب، با پرداختن به مسائلی اساسی، ازجمله مشارکت سیاسی، اقتصاد، امنیت داخلی، مسئله ی کردها و تلاش ترکیه برای پیوستن به اتحادیه ی اروپایی، پژوهشی استادانه از سیاست ورزی مدرن ترک اسلامی ارائه می دهد، که می تواند مورد استفاده طیف گسترده ای از خوانندگان دانشجویان، کارشناسان و سیاستگذاران قرار گیرد.
م. هاکان یاووز، استاد بخش علوم سیاسی و مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه یوتا در آمریکا است. کتاب های ظهور ترکیه ی نوین: دموکراسی و حزب عدالت و توسعه (۲۰۰۶) و هویت سیاسی اسلامی در ترکیه (۲۰۰۵) از جمله آثار او است.

کتاب سکولاریسم و دموکراسی در ترکیه

هاکان یاووز
هاكان ياووزاستادیار گروه علوم سیاسی و مرکز مطالعات خاورمیانه در دانشگاه یوتا است. انتشارات اخیر وی شامل ظهور یک ترکیه جدید: دموکراسی و AK Parti (2006) و هویت سیاسی اسلامی در ترکیه (2005) است.
دسته بندی های کتاب سکولاریسم و دموکراسی در ترکیه