کتاب در سنگر آزادی

Liberty
کد کتاب : 16270
مترجم :
شابک : 978-9642090914
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 256
سال انتشار شمسی : 1394
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب در سنگر آزادی اثر فردریش فون هایک

این کتاب گزیده ای از نوشته های هایک است به جز سه قسمت که مقالاتی منتخب از دو کتاب معروف او، «راه بندگی» و «بنیان آزادی» است و بقیه مقالاتی مستقل است، که به انتخاب مترجم آن عزت الله فولادوند ترجمه و منتشر شده است. به گفته مترجم کتاب نطفه این کتاب با ترجمه چند مقاله ای بسته شد که نخست در مجله راه نو انتشار یافت. ترتیب مقالات بر حسب زمان انتشار آنها صورت گرفته است تا سیر تحولی اندیشه های نویسنده از خلال آنها روشن تر شود.
این کتاب شامل گفتاری مفصل درباره دیدگاه های نویسنده به قلم عزت الله فولاوند است و حاوی یازده مقاله از هایک که نام هایشان عبارتند از: چرا فرومایه ترین عناصر در صدر می نشینند، پایان حقیقت، کاربرد شناخت در جامعه، معضل لاینحل تخصص، مسئولیت و آزادی، اقسام خردگرایی، آزادی اقتصادی و حکومت انتخابی، پیام ادام اسمیت به زبان امروزی، مرده ریگی به نام عدالت اجتماعی، دموکراسی به کجا می رود و سوسیالیسم و علم.

کتاب در سنگر آزادی

فردریش فون هایک
فردریش فون هایک، زاده ی 8 می 1899 و درگذشته ی 23 مارس 1992، اقتصاددان و فیلسوف سیاسی اتریشی بود. فون هایک تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته ی حقوق و علوم سیاسی در اتریش به پایان رساند و در سال 1931 به منظور ارائه ی سخنرانی، به مدرسه ی اقتصادی لندن دعوت شد. همین اتفاق، زمینه ی ملاقات و آشنایی او با کینز و نظریات وی درباره ی سیاست پولی و تورم را فراهم کرد. فون هایک در طول سال های 1962 تا 1967 استاد اقتصاد سیاسی دانشگاه فرایبورگ بود و در زمان بازنشستگی به عنوان استاد افتخاری در دانشگاه سالزبورگ به...
دسته بندی های کتاب در سنگر آزادی