کتاب آزادی حیوانات

Animal Liberation
  • 75,000 تومان
  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: ققنوس ققنوس
    نویسنده:
کد کتاب : 1636
مترجم :
شابک : ‏‫‬‭‭978-600-278-324-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 488
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1975
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

از کتاب های پرفروش در استرالیا و آمریکا

معرفی کتاب آزادی حیوانات اثر پیتر سینگر

کتاب آزادی حیوانات، اثری نوشته ی پیتر سینگر است که اولین بار در سال 1975 وارد بازار نشر شد. این اثر دگرگون کننده از همان بدو انتشار تا کنون، میلیون ها زن و مرد دغدغه مند را نسبت به بدرفتاری های شوکه کننده با حیوانات در سراسر دنیا آگاه کرده و الهام بخش شکل گیری جنبشی جهانی برای پایان بخشیدن به انجام آزمایش های بی رحمانه و غیرضروری بر روی حیوانات بوده است. پیتر سینگر در این کتاب، از واقعیت های ترسناک کارخانه های تولید محصولات دامی پرده برمی دارد و راه حل هایی کاربردی و انسانی برای حل این مشکلات پیچیده ی زیست محیطی، اجتماعی و البته اخلاقی ارائه می کند. کتاب آزادی حیوانات از وجدان، انصاف، شرافت و عدل سخن می گوید و چه برای موافقین و چه مخالفین، حرف هایی برای گفتن دارد.

کتاب آزادی حیوانات

پیتر سینگر
پیتر سینگر، زاده ی 6 ژوئن 1946، فیلسوفی استرالیایی است. سینگر، استاد دانشگاه پرینستون آمریکا و همچنین در مرکز فلسفه ی کاربردی و اخلاقیات دانشگاه ملبورن تدریس می کند. او بر وجوه اخلاقی و اصول اخلاق در فلسفه تمرکز دارد و از منظری سکولار و عمل گرایانه این مسائل را مورد بررسی قرا می دهد.
نکوداشت های کتاب آزادی حیوانات
The book that started a revolution.
کتابی که انقلابی را آغاز کرد.
Goodreads

Important and persuasive.
بااهمیت و مجاب کننده.
Amazon Amazon

قسمت هایی از کتاب آزادی حیوانات (لذت متن)
این که تنها توجه خود را به سگ ها محدود کنیم، درست نیست. انسان ها تمایل دارند به سگ ها توجه کنند زیرا آن ها عموما با سگ ها ارتباط و احساس همدلی بیشتری دارند؛ اما حیوانات دیگر هم به اندازه ی سگ ها می توانند رنج بکشند.

کشتن یک حیوان به خودی خود عمل دردناکی است. گفته می شود که اگر ما مجبور بودیم خود برای تأمین گوشت مصرفی مان حیوان بکشیم، همه گیاهخوار می شدیم.

آزادی حیوانات در مقایسه با جنبش های آزادی بخش دیگر مستلزم ازخودگذشتگی بیشتری از ناحیه انسان هاست. خود حیوانات از مطالبه آزادیشان ناتوان اند، و توانایی اعتراض علیه شرایط خود با رأی، تظاهرات یا تحریم را ندارند.