کتاب الف

Selected Stories
مجموعه 17 داستان کوتاه
کد کتاب : 16450
مترجم :
شابک : 978-9644483288
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 254
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1970
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 11 خرداد

معرفی کتاب الف اثر خورخه لوئیس بورخس

در جهان داستان نویسی آمریکای لاتین، بعد از انتشار آثار بورخس، کمتر نوشته ی قابل اعتنائی می توان یافت که برای دور شدن از واقعیت گرائی عینی توانسته باشد از جادو و ابداع خیالی سازی های بورخس، از نخستین پیشتازان سده ی بیستمی این نوع، چندان فاصله گرفته باشد.
زمان، جاودانگی، مرگ، ویژگی های شخصیت آدمی و دوگانگی اش، جنون، درد، تقدیر، همه و همه، درونمایه های اصلی آثار غنائی-ماوراءالطبیعه ی بورخس اند که ما با آنها در قالب حکایت های رقت انگیز یا مصیبت بار رو به رو می شویم و بدون پیدا کردن فرصتی برای راه حل خود را بی درنگ مانند اسیری چاره ناپذیر در آینه ی هزارتوی آن می یابیم. قالب ابداعی او را نمی توان به زور در جغرافیای فرهنگی خاصی گنجاند ؛ وسعت دامنه اش به اندازه ای است که سرتاسر جهان را در می نوردد و عمق آن به یمن نامتناهی بودنش فراتر از گستره ای است که بستر تاریخ اندیشه ها را می سازد، اندیشه هائی که نسبت انسان با کائنات را رقم می زند.

کتاب الف

خورخه لوئیس بورخس
خورخه لوئیس بورخس ، نویسنده، شاعر و ادیب معاصر آرژانتینی. وی از برجسته ترین نویسندگان آمریکای لاتین است..او یکی از چهره های اصلی ادبیات اسپانیایی و جهانی است. کتابهای مشهور او که در دهه 1940 منتشر شد ، مجموعه ای از داستانهای کوتاه هستند که با مضامین مشترک از جمله رویاها ، هزارتوها ، فلسفه ، کتابخانه ها ، آیینه ها ، نویسندگان داستانی و اساطیر بهم پیوسته اند. آثار بورخس به ادبیات فلسفی و ژانر فانتزی کمک کرده است و از سوی برخی منتقدین بعنوان آغاز جنبش رئالیستی جادویی در ادبیات آمریکای لاتین قرن ...