کتاب نردبان شکسته

The Broken Ladder
(چگونه نابرابری بر طرز فکر زندگی و مرگ ما تاثیر می گذارد)
  • 5 % تخفیف
    42,000 | 39,900 تومان

  • موجود
  • انتشارات: میلکان میلکان
    نویسنده:
کد کتاب : 16568
مترجم :
شابک : 978-6226573627
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 224
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 8 بهمن

معرفی کتاب نردبان شکسته اثر کیت پین

کتاب "نردبان شکسته" اثر استاد روانشناسی و علوم اعصاب "کیت پین" می باشد.

"کیت پین" استاد روانشناسی در دانشگاه کارولینای شمالی و کارشناس روانشناسی نابرابری و تبعیض است و در این کتاب جذاب ، چشم نواز ،نحوه تفکر در مورد موضوع نابرابری را کاملا تغییر داده است.درک خواهید کرد که نابرابری چقدر عمیقا جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد و بر تصمیم گیری ها ، فرصت ها و حتی سلامت انسان ها تأثیر می گذارد.

"نردبان شکسته" چگونه نابرابری بر روشی که فکر می کنیم ، زندگی می کنیم و می میریم را توضیح می دهد.

نابرابری در حال حاضر موضوعی داغ است و به نظر می رسد این کتاب فراتر از اقتصاد خشک به موضوع اضافه می کند که چرا چنین موضوعی و چنین فاجعه ای در اجتماع ما وجود دارد. این یک کتاب جذاب ، آموزنده و انسانی است و افراد زیادی با خواندنش از آن بهره مند می شوند.

وقتی در مورد نابرابری درآمد یا فقر صحبت می کنیم ، تمایل داریم تأثیر آن را در سطح کلان بررسی کنیم. این تأثیرات منفی بر جامعه و اقتصاد کلان وجود دارد. با نگاهی به نابرابری درآمدی یا فقر با آن منشورها ،اثر آن را بر روی تأثیرات روانی ، اجتماعی و سایر ارتباطات بر فرد یا گروه می یابیم.کتاب "نردبان شکسته" می گوید که چگونه نابرابری درآمدی و فقر بر طرز فکر شخص ، سلامتی و غیره تأثیر می گذارد. این کتاب همچنین اعتقادات گسترده ای را در مورد علل و تعریف نابرابری درآمدی به وجود آورده است."کیت پین" استدلال می کند که نابرابری درآمدی مستقیما با پول در ارتباط نیست. درعوض ، نابرابری درآمدی بیشتر مربوط به احساس مردم نسبت به مکان ایستادن با دیگران است."کیت پین" با استناد به تحقیقات در زمینه هایی از قبیل علوم اعصاب ، روانشناسی ، نابرابری درآمد و فقر را به سطح استرس افراد متصل می کند ، چرا زنان در جوامع فقیر اغلب فرزندان بیشتری دارند ، چرا درک مردم از وضعیت اجتماعی خود بر عقاید سیاسی آنها تأثیر می گذارد. این کتابی است که به محافظه کاران و سیاست گذاران توصیه می شود.

کتاب نردبان شکسته

نکوداشت های کتاب نردبان شکسته
Brilliant. . . . an important, fascinating read arguing that inequality creates a public health crisis in America.
درخشان . . . یک کتاب خواندنی، مهم و جالب با بیان اینکه نابرابری باعث یک بحران بهداشت عمومی در آمریکا می شود.
New York Times New York Times

A persuasive and highly readable account.
یک کار اقناع پذیر و بسیار خواندنی.
Barack Obama

“The Broken Ladder is an important, timely, and beautifully written account of how inequality affects us all.”
"نردبان شکسته یک گزارش مهم ، به موقع و زیبا نوشته شده است که چگونه نابرابری روی همه ما تأثیر می گذارد."
Adam Alter

قسمت هایی از کتاب نردبان شکسته (لذت متن)
اولین روزی که بوفه دار جدید مدرسه کارش را شروع کرد، فهمیدم فقیرم. تا جایی که به یاد می آوردم، قبل ازآن در مدرسه تا پایه ی چهارم یک صندوقدار داشتیم. می دانستم بعضی از بچه ها به صندوقدار پول می دهند و دیگرانی مثل من نه. بااین حال بوفه دار قبلی، بدون توجه به این که پول داده ایم یا نه، به همان نرمی ای که سینی های پلاستیکی روی ریل سر می خوردند، اجازه می داد رد شویم. تا اینکه یک روز متوجه شدیم صندوقدار قدیمی رفته و به جایش زن جوانی آمده که به نظر می رسید سخت تلاش می کند کارش را یاد بگیرد. وقتی با ظرف غذا از جلویش رد می شدم، به من گفت همان جا بایستم و 1٫25 دلار خواست. حس کردم تعادلم را از دست داده ام؛ شبیه وقتی آسانسور با سرعت زیاد متوقف می شود. شروع کردم به من من کردن، تنها کاری که از دستم برمی آمد؛ چون یک سنت هم نداشتم. خوشحال می شدم اگر می شد در آن لحظه هرچه داشتم بدهم تا بتوانم فرار کنم. در آن لحظه، زنی مسن تر، بلندقد و لاغراندام که پیراهن یقه دار صورتی پوشیده بود و شبیه فلامینگویی به نظر می رسید که روی موهایش توری گذاشته است، جلو آمد و توی گوش زن جوان چیزی زمزمه کرد. بعد هم من را با تکان دستی مرخص کردند. دوباره صف ناهار به حرکت ساکت و آرام همیشگی تبدیل شد. اما آن یک هفته ای که طول کشید تا صندوقدار جدید یاد بگیرد چه کسانی باید پول بدهند، خیلی سخت گذشت. حس لحظه ای که فهمیدم ناهارهای مجانی ام چه معنایی دارند، هنوز با من است، و با تعریف آن می توانم گرم شدن صورتم را حس کنم. این موضوع بی پولی خانواده ام را کم تر نکرده بود، اما آن لحظه همه چیز را برایم تغییر داد. به تفاوت های بین خودم و همکلاسی هایم توجه کردم.