کتاب حافظ

Hafez
(به روایت عباس کیا رستمی)

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 30,000 | 25,500 تومان

  • موجود
  • انتشارات: فرزان روز فرزان روز
    نویسنده:
مشخصات کتاب حافظ
مترجم :
شابک : 978-9643212766
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 692
سال انتشار شمسی : 1395
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 10 بهمن

معرفی کتاب حافظ اثر حافظ

در این کتاب اشعار موضوع بندی شده اند و این موضوع بندی در ۱۸ فصل انجام شده است. هر فصل عنوانی دارد که برگرفته از اشعار حافظ می باشد. در این کتاب فقط به نوشتن مطلعی از یک غزل اکتفا شده است نه تمامی غزل. و در هر فصل اشعار مربوط به یک تم و موضوع گرد آوری شده است. این روش، خواندن اشعار حافظ را برای خواننده آسان تر می کند.
بهاءالدین خرمشاهی حافظ پژوه سرشناس در مقدمه کتاب خطاب به کیارستمی می نویسد: «حسن کار شما این است که به قیمت برجسته سازی ابیات کمتر مشهور، کمتر از اشعار خیلی معروف و ضرب المثل شده حافظ استفاده کرده اید، حاصل کار شما یک تنوع هنری مهم در کار و بار شعر و حافظ پژوهی است.»

کتاب حافظ

حافظ
خواجه شمس‌ُالدّینْ محمّدِ بن بهاءُالدّینْ محمّدْ حافظِ شیرازی (زادهٔ ۷۲۷ هجری قمری – درگذشتهٔ ۷۹۲ هجری قمری در شیراز)، نامدار به لِسان‌ُالْغِیْب، تَرجُمانُ الْاَسرار، لِسان‌ُالْعُرَفا و ناظِم‌ُالاُولیاء، شاعر سدهٔ هشتم هجری ایران است. بیش‌تر شعرهای او غزل هستند که به غزلیات شهرت دارند. گرایش حافظ به شیوهٔ سخن‌پردازی خواجوی کرمانی و شباهت شیوهٔ سخنش با او مشهور است. او از مهم‌ترین اثرگذاران بر شاعران پس از خود شناخته می‌شود. در سده‌های هجدهم و...
دسته بندی های کتاب حافظ