کتاب بچه ی رزمری

Rosemary's baby
  • 15 % تخفیف
    قیمت : 35,000 | 29,750 تومان

  • موجود
  • انتشارات: کلاغ کلاغ
    نویسنده:
کد کتاب : 16946
مترجم :
شابک : 978-6007656006
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 291
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1967
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 28 مرداد

نامزد دریافت جایزه ی ادگارز سال 1968

معرفی کتاب بچه ی رزمری اثر آیرا لوین

رزماری و گای، پس از مدتها بالاخره به آرزویشان می رسند و آپارتمان بزرگی را در خیابان برمفورد اجاره می کنند. آنها آنقدر از اینکه چنین موقعیتی بدست آورده اند خوشحالند که به شایعات مرموزی که در مورد ساختمان جدیدشان بر سر زبان هاست توجهی نمی کنند. رزماری مدتی است که به فکر بچه دار شدن است اما گای که یک هنرپیشه تئاتر است، ترجیح می دهد مدتی صبر کنند تا او از نظر حرفه ای پیشرفت کند و وضعیت باثبات تری پیدا کند.
زوج جوان در آپارتمان جدیدشان با آقا و خانم کاستوت آشنا می شوند. رزماری از این زوج میانسال چندان خوشش نمی آید اما گای مدام با آنها رفت و آمد می کند و همنشینی با آنها را دوست دارد. بعد از مدتی گای در نمایشنامه ای که در دست اجرا دارند جانشین یکی از هنرپیشه های نقش اصلی می شود که سانحه ای برایش روی داده. او با این ارتقای ناگهانی در شغلش، نظر خود را تغییر می دهد و حالا اوست که به رزماری اصرار می کند تا هرچه زودتر بچه دار شوند …
"بچه رزماری"، رمانی کوتاه یا داستانی بلند، یکی از بهترین نمونه های ایجاد تعلیق میان وهم و واقعیت است ... داستان دلهره ماورا طبیعه را وارد اتاق نشیمن پر از رنگ و نور آدمهایی عادی و حتی مضحک می کند ...

کتاب بچه ی رزمری

آیرا لوین
آیرا لوین، زاده ی 27 آگوست 1929 و درگذشته ی 12 نوامبر 2007، نویسنده ای آمریکایی بود. لوین در منهتن نیویورک به دنیا آمد و بزرگ شد. او ابتدا به دانشگاه دریک و سپس به دانشگاه نیویورک رفت و در رشته های فلسفه و زبان انگلیسی تحصیل کرد. لوین پس از فارغ التحصیلی به نوشتن متن برای برنامه های رادیویی و تلویزیونی روی آورد و اولین اثرش در سال 1951 به صورت حرفه ای مورد استفاده قرار گرفت.
قسمت هایی از کتاب بچه ی رزمری (لذت متن)
رزمری و گای وودهاوس قراردادی برای یک آپارتمان پنج اتاقه در خانه ای سفید با اضلاع منظم هندسی در خیابان پنجم امضا کرده بودند که از زنی به نام خانم کورتز خبر رسید آپارتمانی چهار اتاقه در ساختمان برمفورد خالی شده است. برمفورد عمارتی است قدیمی، سیاه رنگ و عظیم، با آپارتمان هایی تو در تو با سقف های بلند، که برای شومینه ها و ریزه کاری های انگلیسی قرن نوزدهمی اش شهرت دارد. رزمری و گای از زمان ازدواجشان برای اجاره کردن یکی از آن ها در نوبت بودند اما سرانجام دل کندند. گای گوش تلفن را روی سینه اش گذاشت و خبر را به رزمری داد. رزمری با حالتی که انگار بخواهد بزند زیر گریه نالید: "وای، نه!" گای در گوشی تلفن گفت: "دیر شد. دیروز قرارداد امضا کردیم." رزمری بازویش را گرفت و پرسید: "نمی توانیم پس بدهیم؟ یک چیزی بهشان بگو.