کتاب فرزند پنجم

The Fifth Child
کد کتاب : 170
مترجم :
شابک : 978-964-380-501-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 167
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1988
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 11
زودترین زمان ارسال : 11 تیر

فرزند پنجم
The Fifth Child
کد کتاب : 2808
مترجم :
شابک : 9786005218022
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 208
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 1988
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب فرزند پنجم اثر دوریس لسینگ

رمان فرزند پنجم، اثر دوریس لسینگ[که تولد کودکی عجیب و غیرانسانی را در کانون توجه خود دارد]به کاوش در عدم تمایل جامعه به درک بی رحمی موجود در میان انسان ها می پردازد. هرت و دیوید لووات، صاحب چهار فرزند بوده و توانسته اند بر خلاف جریان های اجتماعی انگلستان در دهه ی 1960، محیط آرام و شرایط خوبی را در خانه و خانواده ی خود ایجاد کنند. با این که جرم و آشوب بسیاری در پیرامون محیط زندگی لووات ها به چشم می خورد، آن ها اطمینان دارند که شیوه ی زندگی سنتی شان، از این خانواده در برابر خطرات دنیای بیرون محافظت خواهد کرد،تا این که رمان فرزند پنجم آن ها به دنیا می آید. بن، ظاهری شبیه به هیولایی کوچک دارد، همیشه گرسنه و به شکل غیر معمولی قوی و وحشی است و خصوصیت های کودکانه مانند معصومیت و بی گناهی به هیچ وجه در او دیده نمی شود. با بزرگ تر و ترسناک تر شدن بن، هریت درمی یابد که عشقی به او ندارد، دیوید نمی تواند او را لمس کند و چهار فرزند دیگرشان، بسیار از او می ترسند. هریت و دیوید که فهمیده اند این کودک در هیچ جامعه ای جایی ندارد، درگیر غرایز و احساسات متناقضی می شوند و وجود فرزند وحشی و عجیب شان، ایمان آن ها به دنیایی آرام و بی خطر را در هم می شکند.

کتاب فرزند پنجم


ویژگی های کتاب فرزند پنجم

نویسنده برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2007

دوریس لسینگ
دوریس می لسینگ، زاده ی ۲۲ اکتبر ۱۹۱۹ و درگذشته ی ۱۷ نوامبر ۲۰۱۳، نویسنده ی صوفی و فمینیست انگلیسی و برنده ی جایزه ی ادبیات نوبل در سال ۲۰۰۷ میلادی بود. او یازدهمین زن برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات و مسن ترین برنده ی این جایزه (هنگام دریافت) بود.دوریس لسینگ از پدر و مادر انگلیسی در سال ۱۹۱۹ در کرمانشاه، ایران زاده شد. پدرش، آلفرد تیلور که در جنگ جهانی اول معلول شده بود، کارمند بانک شاهنشاهی ایران و مادرش امیلی ماد تیلور، پرستار بود.در سن ۱۵ سالگی لسینگ خانه را ترک کرد و به عنوان یک پرستار بچه مش...
نکوداشت های کتاب فرزند پنجم
Terse and chilling.
موجز و نفس گیر.
New York Review of Books New York Review of Books

Stark, relentless, and memorably harrowing.
بی نقص، طوفانی و به شکلی به یاد ماندنی ترسناک.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Full of twists and shocks.
سرشار از گره و غافل گیری.
Time Time

قسمت هایی از کتاب فرزند پنجم (لذت متن)
مسئله ی زن شاغل بودن و نبودن هرگز دغدغه اش نبود، هر چند در این مورد برای بحث حاضر یراق بود. دلش نمی خواست عجیب تر از آن که بود، بنماید.

روبه روی هم نشستند تا هر چه دلشان بخواهد یکدیگر را برانداز کنند و افتادند به حرف زدن. هی حرف زدند و زدند، انگار که تا حالا نگذاشته بودند حرف بزنند… همان طور کنار هم نشستند و گفتند و شنیدند، تا غوغای جمع در اتاق های آن طرف راهرو کم شد.

ما مسئولیت آنچه را که بهش عقیده داشتیم به گردن گرفتیم و به آن عمل کردیم. بعد .... بدبیاری.