کتاب تولد دوباره زمان

Time Reborn
(از بحرانی در فیزیک تا آینده جهان)
کد کتاب : 17017
مترجم : سحر عرب زاده
شابک : 978-6001172472
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 352
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 4 بهمن

معرفی کتاب تولد دوباره زمان اثر لی اسمولین

زمان چیست؟ این از آن دسته سوالاتی است که کمتر از خود می پرسیم؛ چراکه مفهوم زمان به نظر بدیهی و واضح است. هنوز هم برای یک فیزیک دان، زمان ساخته دسته بشر است و توهمی بیش نیست. اگر بتوانید به طریقی از کیهان خارج شوید و از آنجا به آن بنگرید، شاید مشاهده کنید که هر لحظه ای از ازل تا ابد وجود داشته، دارد و خواهد داشت. لی اسمولین مخالف این نظر است و در کتاب تولد دوباره زمان دلایل خود را بیان می کند.
پیشرفت های جدید در فیزیک و کیهان شناسی به حقیقی بودن زمان و غیرقابل پیش بینی بودن آینده دقیق اشاره می کند. نظریه اسمولین بر این قرار است که قوانین فیزیک در طی زمان دستخوش تحول می گردند و آینده را نمی توان تمام و کمال پیش بینی کرد. بر این اساس، قوانین پایه ای نیوتن تا ابد پایه ای نخواهند ماند. این کتاب آغازگر نگاه تازه ای به زمان است. هم به جهت اینکه بدانیم زمان اساسا چیست و هم اینکه ماهیت آن چگونه بر زندگی ما اثر می گذارد.

کتاب تولد دوباره زمان

لی اسمولین
لی اسمولین (متولد 6 ژوئن 1955) یک فیزیکدان نظری آمریکایی، عضو هیئت علمی در موسسه پیرامون فیزیک نظری، استاد جانبی فیزیک در دانشگاه واترلو و عضو هیئت علمی فارغ التحصیل گروهفلسفه در دانشگاه تورنتو است.کتاب Smolin در سال 2006 "مشکل با فیزیک" نظریه رشته را به عنوان یک تئوری علمی مفید مورد انتقاد قرار داد.وی در تئوری گرانش کوانتومی، به ویژه رویکردی که به عنوان گرانش کوانتومی حلقه شناخته می شود، همکاری داشته است.وی مدعی است كه دو رویكرد اصلی برای گرانش كوانتومی، گرانش كوانتومی حلقه و نظریه رشته می ت...