کتاب زندگی در مرگ

All That Remains: A Life in Death

  • 10 % تخفیف
    قیمت : 73,000 | 65,700 تومان

  • موجود
  • انتشارات: مشکی مشکی
    نویسنده:
مشخصات کتاب زندگی در مرگ
مترجم :
شابک : 978-6226669252
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 366
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 1 بهمن

معرفی کتاب زندگی در مرگ اثر سو بلک

ما از مرگ دوری می کنیم، نادیده اش می گیریم و از حرف زدن درباره اش پرهیز می کنیم. گویی اگر حرفش را بزنیم تشویقش کرده ایم. در هیئت دروگری شوم و منادی رداپوش به تصویرش می کشیم. ولی مرگ می تواند آرام و بخشنده نیز باشد و چه بخواهیم چه نخواهیم گریزناپذیر است، پس بهتر است بیشتر درکش کنیم.

سو بلک هر روز با مرگ روبه رو می شود. این استاد آناتومی و انسان شناس پزشکی قانونی، در آزمایشگاهش، در صحنه های جرم، قتل و قطع عضو و هنگام بررسی مرگ ومیرهای جمعی ناشی از جنگ، حادثه یا بلایای طبیعی روی اجساد و بقایای فانی تمرکز می کند. او در این کتاب از چهره های بی شمار مرگ، که به خوبی می شناسد، پرده برمی دارد و توضیح می دهد که علم چه اندازه پیشرفت کرده و از کارش چه چیزهایی آموخته است.

انتظار داریم کتابی با موضوع مرگ غم انگیز یا هولناک باشد، اما کتاب «زندگی در مرگ» نه غم انگیزست نه هولناک. روایت های این کتاب به اندازه بهترین رمان های جنایی جذابند، هم تراژدی هستند هم طنز.

با این که چیزهای زیادی درباره مرگ هست که برای ما ناشناخته باقی خواهند ماند، سو بلک به عنوان یک شاهد خبره، آگاه ترین، مطمئن ترین و قانع کننده ترین راهنما برای عبور از آخرین مرز زندگی است.

کتاب زندگی در مرگ

سو بلک
سو بلک یکی از کالبدشناسان و انسان‌شناسان قانونی پیشرو در جهان است. مهارت او در حل بسیاری از پرونده‌های جنایی مهم حیاتی بوده است. وی در سال ۱۹۹۹ انسان‌شناس قانونی ارشد در پروژه تیم پزشکی قانونی بریتانیا برای تحقیقات جنایات جنگی در کوزوو بود. پس از سونامی سال ۲۰۰۴ از اولین دانشمندان پزشکی قانونی بود که برای کمک به تشخیص هویت اجساد به تایلند سفر کرد. او در سال ۲۰۱۶ موفق به دریافت نشان امپراتوری بریتانیا برای خدماتش در انسان‌شناسی قانونی شد.