تفسیر خواب

The Interpretation of Dreams

مشخصات کتاب تفسیر خواب
مترجم :
شابک :978-964-305-673-5‮
قطع :وزیری
تعداد صفحه :569
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1900
نوع جلد :جلد سخت
سری چاپ :2
زودترین زمان ارسال :4 خرداد

زیگموند فروید از بزرگترین روانکاوان و نویسندگان قرن بیستم

معرفی کتاب تفسیر خواب اثر زیگموند فروید | ایران کتاب

کتاب تفسیر خواب، اثری نوشته ی زیگموند فروید است که نخستین بار در سال 1900 انتشار یافت. شایع ترین خواب ها کدام رویاها هستند و چرا اصلا خواب می بینیم؟ خواب های درباره ی مرگ چه معنایی می دهند؟ خواب های درباره ی شنا کردن، سقوط و یا پرواز نماد چه چیزهایی به شمار می آیند؟ این کشف فروید که خواب ها، ابزاری برای کاوش در ضمیر ناخودآگاه هستند، بدون تردید متحول کننده ترین گام رو به جلو در تمام تاریخ روانشناسی است. خواب ها، طبق تئوری فروید، برآورده شدن پنهانی آرزوها و خواسته های ضمیر ناخودآگاه را نشان می دهند و از طریق آن ها، ذهن از محدودیت های زمان بیداری رها می شود و تنش های خود را خالی می کند. توانایی تفسیر این نمادهای ذهنی، قلمرویی جدید و وسیع از تحقیقات علمی را به وجود آورد که به طور خاص در درمان اختلالات اعصاب و روان تأثیرگذار بوده است. زیگموند فروید با تحقیقات پیشگامانه ی خود در دنیای خواب ها، تحولی عظیم را در اندیشه ی انسان ها به وجود آورد.

کتاب تفسیر خواب

نکوداشت های کتاب تفسیر خواب
Freud's classic work on the psychology and significance of dreams.
اثر کلاسیک فروید درباره ی روانشناسی و اهمیت خواب ها.
Amazon Amazon

The groundbreaking work that launched psychoanalysis.
اثری متحول کننده که روانکاوی را آغاز کرد.
Time Time

Freud has been a dominant force in Western thinking and here's the book that started it all.
فروید یکی از تأثیرگذارترین عوامل در اندیشه ی غرب بوده و این کتابی است که همه ی این تأثیرگذاری را آغاز نمود.
Psychology Today

قسمت هایی از کتاب تفسیر خواب (لذت متن)
در این کتاب نشان خواهم داد روشی روان شناختی وجود دارد که تعبیر رویا را میسر می سازد و با این شیوه، رویا به مثابه ی یک ساختار روانی (ساختاری مملو از معنا) جلوه می کند که معنی آن کاملا آشکار است و می توان آن را ادامه ی فعالیت های روانی عالم بیداری قلمداد کرد. همچنین تلاش می کنم تا فرایندهایی را روشن سازم که بر غرابت و پیچیدگی های خواب تأکید دارد و از این فرایندها ماهیت قوای روانی ای را که تعارض یا تداخل آن ها خواب را پدید می آورد، استنباط می شود. در این تلاش بررسی های من در نقطه ای به پایان می رسد که موضوع رویا در مسائل جامع تری ادغام می شود و برای حل آن ها باید دست به دامان اطلاعات مختلفی شویم.

ما عقیده داریم که روح انسان برای ایجاد فکر، دو قوه دارد. قوه ی دوم دارای این مزیت است که هرچه را می سازد، وجدان بی درنگ درک می کند. در سر حد این دو قوه، آنجا که قوه ی اولی به قوه ی دومی می پیوندد، یک غربال نقادی وجود دارد که افکار باید از آن بگذرد. آنچه نباید وارد وجدان شود از غربال نمی گذرد و به جا می ماند. افکار باقیمانده را که غربال نقادی وا می زند، افکار پس رانده می نامیم. ولی در مواقع خاصی در ضمن خواب، عمل نقادی سست شده، فعالیت دو قوه از راه عادی منحرف می شوند و قسمتی از افکار پس رانده ی خود را به وجدان می رساند.

مردم حق دارند خواب را پیشگویی آینده بدانند، زیرا حقیقتا خواب از آینده پیشگویی می کند. نه چنان که واقع خواهد شد، اما آن طور که ما دلمان می خواهد واقع شود.